Львів у 1914-1915 роках

17 січня 1914 року

Підготовка до Водохреща і прибуття відомого гостяПредставляємо чергову низку замальовок з повсякдення австрійського Львова...

Газета «Діло і Нове Слово»

«Йорданське сьвято у Львові. Посьвяченє води в день сьв. Богоявленія відбудеть ся як щорічно пер. пол. на ринку при керници проти ул. Домініканської [тепер – вул. Ставропігійська]. Коли ексц. митрополит верне до Львова ще в неділю, то в день сьв. Богоявленя відправить в Преображенській церкві архиєрейську Службу о год. 8 р. Опісля піде процесия улицею Краківською на ринок, тут посьвятить митрополит воду. Колиж митрополит вернув би аж вівторок рано, то архиєрейської Служби вже не буде правити і відразу приступить до посьвяченя води».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 17 січ. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludnoiwy"

«Оплату за собак у Львові на 1914 рік встановлено в розмірі 10 корон (за самця і самку). До 15 лютого оплату слід зробити у відповідному комісаріаті. Оплаті не підлягають щенята і собаки на ланцюгах. Марки за 1913 р. втрачають чинність 15 лютого. Починаючи від 16 лютого неоплачені собаки будуть відловлюватися гицлями і знищуватися».

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 17 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Бейліс у Львові. Мендель Бейліс, який покинув Росію, переїжджає до Палестини і мешкатиме в Яффі. Позавчора він був проїздом у Львові. На вокзалі його зустрічали: редактор сіоністського “Таґблатту” Фростіґ, а також керівники сіоністської партії Станд і д-р Ціппер. Бейліс виїхав з Києва з дружиною і п’ятьма дітьми, і через Підволочиськ, Львів і Відень добирається до Трієсту. В розмові з львівськими сіоністами Бейліс згадував, що американські агенти пропонували йому 40.000 рублів за виступи і лекції в американських містах, але він цю пропозицію не прийняв».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 17 січ. — С. 5.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Розправа проти мальверзанта. Перед львівським трибуналом суду присяглих почала ся карна розправа проти Маєвського, аґента і посередника, обжалованого за злочин спроневіреня. Акт обжалованя закидає обжалованому, що в цьвітни 1913 року ві Львові присвоїв собі 7.440 корон, добутих з продажі відданих йому Станиславом Топольницьким 128 акций Акцийного Союзного Банку, дальше, що присвоїв собі готівку висоти понад 2000 корон, добуту з відданих йому до есконтованя двох векслів».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 17 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Шахрайська маніпуляція. До дирекції поліції надійшло кілька донесень на власника бюро слуг “Поступ”, такого собі Сеніва, який не хоче повертати службові книжки слугам, які до нього зголошуються, і не дає їм роботи. У цих маніпуляціях Сеніву допомагає такий собі Пьотр Корніцький».

«Винахідливий агент. Власник складу фарб Л. Гошовський доніс поліції, що його комівояжер Б. Соболевський присвоїв видані йому п. Г. 380 кор. 20 гелл., а натомість вручив начальникові три підроблені замовлення».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 17 січ. — С. 5.

Газета "Gazeta Codzienna"

«До шановних Панів Злодіїв звертається п. Михайло Цьонка, поштовий підурядник у Львові, з проханням повернути з викрадених у нього 26 грудня 1913 р. по вул. Пісковій, 2 речей вартістю близько 1000 корон принаймні записку, яка йому надзвичайно потрібна. Ця записка для пана Злодія не має цінності, а йому вкрай необхідна»/

 // Gazeta Codzienna. — 1914. — 17 січ. — С. 4.

Газета у форматі pdf