Львів у 1914-1915 роках

15 січня 1914 року

«...вийшла на яву траґікомічна пригода молодого злодія»У львівській пресі можна було прочитати про пожежі, морози і поневіряння злодіїв, які й самі могли стати жертвою злочину...

Газета «Діло і Нове Слово»

«Виклади в міськім промисловім музею. В неділю дня 18. січня с. р. відбудеть ся у відчитовій салі музея (Гетьманські вали) виклад проф. В. Крицінського п. з. “Вплив національности на форму і краску в штуці і артистичнім промислі”. Початок викладу, який буде пояснений сьвітляними образами, о 5 год. по полудни. Вступ 20 сотиків»

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 15 січ. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Жертви морозу. Через дуже сильні морози рятункова служба вчора надала допомогу 12 особам, які відморозили собі вуха, ніс або пальці рук. Сьогодні зранку кілька осіб теж потерпіли від обморожень»

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 15 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Вогонь у бібліотеці Оссолінських спалахнув учора ввечері від нагромадженого вугілля, від якого загорілася підлога. Вогонь погашено за допомоги пожежної сторожі.

Того ж дня о 6 год. вечора пожежну сторону викликано через загоряння стелі в обмінному канторі фірми Самуеля і Ландау. Пожежу за короткий час погашено».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 15 січ. — С. 5.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Окрадений злодій. На шкоду львівського купця Адамського вкрав перед кількома днями практикант склеповий Ґрубарчук 800 корон і пустив ся в дорогу до Америки. За Побужем присіло ся до него двох мущин, які представили ся за комісаря і аґента поліциї та зажадали від него 200 корон, обіцюючи, що йому за се нічого не зроблять, хоч знають про крадіж. Перестрашений хлопець витягнув пулярес, щоби перекупити “власть”, одначе злодії вирвали йому всі гроші і користаючи з припадкового задержавня поїзду під Краковом, втікли до міста. На двірци в Кракові арештував Ґрубарчука поліцийний аґент. В часі слідства вийшла на яву траґікомічна пригода молодого злодія».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 15 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«На гарячому вчинку. Агент поліції Юзьків вчора затримав Романа Губицького у той момент, коли він витягнув у пані Горняткевичевої з сумочки гаманець з сумою 337 кор. 73 гелл. Злодія віддано до арештів, а гроші повернуто потерпілій» 

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 15 січ. — С. 5.

Газета у форматі pdf