Львів у 1914-1915 роках

14 січня 1914 року

Неопалюваний театр і львівський володар перснівВідвідування театральних вистав узимку було досить ризикованим заходом, якщо театр заощаджував на опаленні...

Газета "Gazeta Lwowska"

«З залізниці. З нагоди припинення епідемії холери в Угорщині сьогодні відновлюється рух прямих поїздів між Львовом і Будапештом та Мішкольцем, і між Перемишлем і Будапештом та Шаторальяуйгеєм».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 14 січ. — С. 2.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Холод у театрі. У львівському театрі під час вечірніх вистав панує такий пронизливий холод (і до того ж протяги), що публіка просто не може витримати і дехто тікає після першого акту додому, боячись застудитися.

Причиною холоду, як кажуть, є заощадження на паливі. Ця ощадливість, однак, є більш шкідливою, тому що віднаджує публіку від театру».

«З нічних пригод. Минулої ночі поблизу костелу св. Анни, на вул. Янівській [тепер – вул. Шевченка] якийсь індивід підійшов до п. Яна Дьоґлера, продавця крамниці Мусяловича і вистрілив у нього з револьвера. Куля поранила Дьоґлера в ногу. Рятункова служба надала пораненому допомогу. Поліція розпочала слідство».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 14 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Нову лижну трасу на Морському Оці, біля вул. Кадетської [тепер – вул. Гвардійська], відкрило Львівське товариство велосипедистів і мотоциклістів, даючи можливість своїм членам і студентам користуватися сезонними знижками від 2.60 до 5 корон».

«Раптова смерть. До складу горілчаних виробів п. Маурици Зальцбурґа на вул. Коперніка, 9 вчора ввечері зайшла жінка віком близько 60 років і попросила дозволу відпочити, тому що вона заслабла. Через кілька хвилин вона померла; міський лікар констатував смерть з причини серцевого нападу. Тіло недвіоомої поки що жінки доставлено до Закладу судової медицини».

«Упіймав здобич. Учора ввечері невідомий поки що злочинець, відкривши скляні двері вітрини, вкрав із крамниці пані Сассової 35 золотих обручок загальною вартістю близько 700 корон. Крадіжку здійснено на самому Ринку».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 14 січ. — С. 5.

Газета у форматі pdf