Львів у 1914-1915 роках

13 січня 1914 року

Хтось губить, хтось знаходить...Зі свіжої преси можна було дізнатися про втрати, знахідки, анонс збору апельсинових шкірок і клопоти візника з промовистим прізвищем Погорілець.

Газета «Руслан»

«З приводу сніговії і морозу здержано дня 10. с. м. рух поїздів межи Яновом а Яворовом імовірно на 24 години. На инших шляхах поїзди, як звичайно, спізняють ся. Вчерашний вечірний поїзд з Кракова прибув до Львова з чвертьгодинним спізненєм, а черновецкий поїзд спізнив ся о 20 мінут. Сими поїздами приїхали величезні юрби жовнірів, учеників і инших осіб, що по сьвяточних феєриях повертали до Львова».

 // Руслан. — 1914. — 14 січ. — С. 1.

Газета "Gazeta Poranna"

«Чий хлопчик? Його звуть “Францішек”, у нього є “мама” і “цьоця”, близько 4 років, шатен з делікатними рисами обличчя, чорними очима і рум’яним обличчям, виглядає так, ніби походить з заможнішої родини, а знайдено його ще 30 грудня на території ґміни Вайнберґен [тепер – територія смт Винники]. Тимчасово його взяв під опіку керівник ґміни Вайнберґен, але нехай родичі чимшвидше зголосяться за цим хлопчиком, бо він дуже сильно за ними сумує».

«Чесний знахідник. Листоноша Йос. Лесняк вчора віддав інспекції поліції золотий жіночий годинник вартістю близько 400 корон, який він знайшов на вул. Бурлярда [тепер – частина вул. Нижанківського]».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 14 січ. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Значна крадіжка. П. Якуб Шапіра вчора загубив жіночий золотий годинник з подвійним покриттям, прикрашений діамантами, вартістю 400 кор.».

«Вогонь. В суботу о пів на восьму вечора спалахнув вогонь у порожній стайні за адресою вул. Жовківська, 113 [тепер – вул. Богдана Хмельницького], що належала Арону Фрідману і Самуелю Таубесу, яка дощенту згоріла. Вогонь перекинувся і на згаданий будинок і знищив дахове покриття, а також складене на горищі сіно й овес, що належали візникам Казімєжу Пивовару, який мешкає на вул. Жовківській, 125, і Василя Погорільця, який мешкає на вул. Жовківській, 113. Міська пожежна сторожа локалізувала вогонь після тривалих рятівних робіт. Знищене майно, вартість якого становила близько 2000 кор., було застраховано.

Причина пожежі поки що не з’ясована».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 14 січ. — С. 2.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Пожежа. Сьогодні зранку в житловому будинку по вул. Вузькій, 18 на Замарстинові [тепер – вул. Циганівка], спалахнула пожежа на горищі будинку, в якому знаходилася вуджарня м’ясника Михайла Бобера. Львівська пожежна сторожа локалізувала вогонь. Згорів тільки дах».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 14 січ. — С. 4.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Скірки з помаранч. Сезон помаранч уже почав ся, отже час подумати нам про корисне зужиткованє скірок, складаючи їх на У. Т. П. Львівські Поляки минулого року зібрали на TSL 3891 кг. помаранчевих скірок, котрі продано за 855 К 49 сот.».

 // Діло. — 1914. — 14 січ. — С. 4.

Газета у форматі pdf