Львів у 1914-1915 роках

11 січня 1914 року

Ідея будівництва нової ратуші та ошуканий Адам МіцкевичУ 1914 році бюджетна комісія розглядала можливість будівництва нової ратуші, але цю ідею так і не реалізували...

Газета "Gazeta Lwowska"

«Відкриття карнавальної виставки крайового промислу відбудеться в неділю, 11 січня, об 11 годині дня в залах Технологічного інституту у Львові, на вулиці Бурлярда, 5 [тепер – частина вул. Нижанківського] (бічна вул. Баторія [тепер – князя Романа]». 

«Жертви ожеледиці. Служниця Зофія Вронувна сьогодні зранку послизнулася на тротуарі на вул. Личаківській і впала так невдало, що вивихнула ногу.

Вчора, сідаючи до вагону міського трамваю, якийсь вахмістр крайової оборони послизнувся так нещасливо, що зламав ногу. Його відвезено до гарнізонного шпиталю».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 11 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Poranna"

«Нова ратуша чи окремий ліфт? Останнє засідання міської бюджетної комісії займалося цією справою – зрештою, не вперше. Будівельна секція підтримує ідею окремого ліфту, “але зараз”, хоча решта членів комісії виступають за окремі ліфти, “але в новій ратуші”...».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 11 січ. — С. 2-3.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Арешт купця. Тутешня поліція заарештувала і доставила до в’язниці карного суду Герша Марелла, власника складу сукна на пл. Ґолуховських [тепер – пл. Торгова], за звинуваченням у шахрайстві».

«Картярське шахрайство. Вчора поліції донесено, що помічник садівника Йосип Дацько затягнув Теодора Сушка до помешкання сторожа будинку на вул. Міцкевича, 10 [тепер – вул. Листопадового чину], там його напоїли і обіграли у фербля. Крім грошей, Сушко програв годинник свого брата».

«Любитель вин. Пивницю п. Ашкеназової на вул. Третього Травня, 7 [тепер – вул. Січових Стрільців] вчора відкрили злодії і вкрали 15 пляшок вина і 3 пляшки коньяку вартістю 150 кор.». 

 // Kurjer Lwowski. — 1914. — 11 січ. — С. 3.

Газета "Gazeta Poranna"

«Адам Міцкевич у поліції. До інспекції поліції вчора звернувся токар Адам Міцкевич і доповів, що кілька днів тому віддав на зберігання Романові Яцеві 50 рублів, які той вкрав і втік, зовсім не зважаючи на славетне прізвище скаржника».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 11 січ. — С. 3.

Газета у форматі pdf