Львів у 1914-1915 роках

9 січня 1914 року

«Видається, що цього року будівельна активність буде ще меншою...»Наскільки легко у Львові було вести будівництво, і як власники кам’яниць могли поводитися з квартирантами?

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Будівельна активність. Видається, що цього року будівельна активність буде ще меншою, ніж у 1913 р. На це впливають головно складнощі в отриманні кредитів, зокрема кредитів на будівництво, відносно висока відсоткова ставка і очікуване зменшення кількості років, вільних від податків. Загальна дорожнеча¸ а зокрема, дорожнеча помешкань стає причиною того, що люди по можливості заощаджують і винаймають менші помешкання – внаслідок цього з’являється все більше вільних помешкань. Якщо взагалі буде якась будівельна активність, то тільки на головних вулицях і площах, де можна буде отримувати високі чинші за оренду управлінь і крамниць».

«Львівське правниче товариство. Сьогодні у п’ятницю, о 6.30 вечора, в приміщенні Товариства, вул. Академічна, 13 [тепер – просп. Шевченка] (міське казино) відбудеться конференція, якій передуватиме доповідь д-ра Северина Панета під назвою “Право на відшкодування за проектом змін цивільного кодексу”».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 9 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Цікавий господар. Власник кам’яниці на вул. Сапєґи, 28 [тепер – вул. Бандери], п. Б., оригінально поводиться зі своїми квартирантами. Ось, відмовивши за три дні до першого у помешканні професорові Д., що, зрозуміло, не могло бути правомірним, він позавчора скористався з його виїзду на свята, і за відсутності власника помешкання сам здійснив переселення, вивізши у невідоме місце меблі, а постіль кинувши на підлогу. Справа оригінального переселення знайде продовження в суді».

«Обіцянка-цяцянка. Щодалі збільшується кількість тих, хто став жертвою шахрайського бюро “Фіделітас”, власник якого Філіп Тіль кілька днів тому втік, здійснивши цілу низку шахрайств і зловживань довірою. Вчора до інспекції поліції звернулась Антоніна Урбанська, яка працювала в бюро “Фіделітас” канцелярською практиканткою, і повідомила, що Тіль присвоїв її заставу в сумі 200 корон, на яку дав їй розписку з підписом керівника віденського центрального управління, яке взагалі не існує».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 9 cіч. — С. 3.

Газета у форматі pdf