Львів у 1914-1915 роках

8 січня 1914 року

«Наступних концертів Рубінштейна очікуємо з правдивою радістю...»Львівські лікарі цього дня мали дуже багато роботи, натомість шанувальники музики мали змогу насолодитися концертом Артура Рубінштейна.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«З концертної зали. Вчорашній концерт Рубінштейна, перший з серії концертів, присвячених Шопену, цілком заповнив залу Музичного товариства. Оплескам для молодого, повного темпераменту талановитого виконавця не було закінчення. Найкраще вийшов полонез fis-mol, виконаний на завершення вчорашнього вечора. Наступних концертів Рубінштейна очікуємо з правдивою радістю, розширений звіт поки що відкладаємо...».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1914. — 08 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Неправдива відомість. У зв’язку з розповсюдженням відомостей, начебто керівництво ц. і к. армії має намір ліквідувати полкові оркестри і замінити їх маршовими, або залоговими оркестрами,Mil. Rundschauвказує, що ці чутки є цілком безпідставними».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 8 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Poranna"

«Злощасний день. Вчорашній післясвятковий день сумно увійшов у хроніку випадків нашого міста; служба рятункової станції втручалась аж у кільканадцяти випадках, серед яких – смертельний дорожний випадок, дві спроби самогубства, важке ножове поранення, покусання скаженим собакою аж чотирьох людей і нещасний випадок на санковій доріжці. – Відразу перед полуднем службу рятункової станції викликали на вул. Садівницьку, 11а [тепер –вул. Антоновича], де п. Мєчислав М., ймовірно, літератор, після суперечки з дружиною зробив спробу отруїтися. Після промивання шлунка рятункова служба у важкому стані відвезла його до загального шпиталю. – Після полудня службу викликано до аптеки п. Брюкнера на вул. Леона Сапєґи [тепер – вул. Бандери], де лаборант Антоній Ґунс випив якоїсь отрути. І цього отруєного у небезпечному стані відвезено до загального шпиталю. – Францішек Залусяк учора колядував разом з якимось колегою, який при поділі заробітку, який настав лише сьогодні, намагався його серйозно ошукати. З цієї причини дійшло до бійки, під час якої колега вдарив Залусяка ножем і завдав йому такі важкі поранення, що рятункова служба мусила доставити його до шпиталю. – Авґуст Дмитришин вчора вів битву за якусь даму свого серця з одним конкурентом, якого так важко покалічив ножем, що нещасна жертва ревнощів шукає порятунку у шпиталі, куди потрапила за посередництвом рятункової станції.

На вулиці Жовківській [тепер – вул. Богдана Хмельницького] вчора після полудня з’явився скажений собака і покусав по черзі Р. Ваґнера, М. Розумкевича, Анну Міґдонь і Ф. Гіллендера. Усіма покусаними заопікувалася рятункова станція, сьогодні вони виїжджають до Кракова до закладу проф. Буйвіда. – Скаженого собаку вбито.

М. Сікорський, віком 12 років, з’їжджаючи вчора на санках вулицею Кордецького [тепер – вул. Олени Степанівни], впав так невдало, що зламав ногу. І тут також втрутилися лікарі.

Найважчий випадок стався о 5 год. після полудня на вул. Жовківській. Цією вулицею йшла дружина зарібника Лея Гуртіґ, яка однією рукою несла немовля, а іншою вела 5-річну донечку Рузю. Несподівано під’їхав трамвайний вагон № 129, а маленька Рузя з незрозумілих причин опинилася під трамваєм, який переїхав її на смерть.

Через хвилину вагон підняли догори, однак з-під нього витягнули лише тіло дитини. Міський лікар д-р Литвинович констатував смерть унаслідок перелому основи черепа»

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 8 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Godzienna"

«Арешт співучасника. За співучасть у вбивстві солдата у дні свят у шинку на пл. Стрілецькій [тепер – пл. Данила Галицького] заарештовано Рудольфа Майблюма».

 // Gazeta Wieczorna. — 1914. — 8 січ. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Дитину, віком близько 5 днів, чоловічої статі, принесла вчора до сторожа будинку Цєслінського служниця Гурко і втекла».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 8 січ. — С. 2.

Газета у форматі pdf