Львів у 1914-1915 роках

6 січня 1914 року

«...розуміючи наше важке положенє, як слід підіпре свою національну пресу...»До Вашої уваги – передріздвяний випуск проекту «Львів 100 років тому»!

Газета «Діло і Нове Слово»

«Збільшені сьвяточні числа мали намір видати на сьвято Різдва як “Діло” так і “Нове Слово”. На перешкоді виконаню сього наміру станув страйк друкарських складачів, котрий протягнув ся до сьвят. Тільки з великим трудом вдало ся видавництву спільної ґазети зложити на сьвята подвійне число сього спільного орґану. Ми певні, що наша громада, розуміючи наше важке положенє, як слід підіпре свою національну пресу серед тяжких видавничих відносин».

«Міністерство зелізниць, як вже донесено, уповажнило дирекциї зелізниць державних, аби вони під певними услівями признали з днем 1. січня 1914 р. підурядникам, котрі остали позаду в авансі, одноразові користи авансові в розмірах від одного півроку до чотирох півріч. Через се уможливить ся таким підурядникам швидший перехід до висшої категориї платні».

 // Діло і Нове Слово. — 1914. — 6 січ. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Новий Театр, попри зусилля дирекції та акторів, минулої п’ятниці перестав існувати через брак підтримки зі сторони публіки».

«У світ за чужі гроші... Макс Шайманович, помічник різника, який вкрав у свого роботодавця Каммермана 170 корон, видані на закупівлю м’яса, зник зі Львова без сліду. За втікачем розіслано оголошення про розшук».

«Чоловік у неї втік... Катажина Ґохова, дружина сторожа будинку по вул. Оссолінських, 7 [тепер – вул. Стефаника], звернулася до тутешньої поліції з проханням розшукати її чоловіка Алоїзія, який вийшов з дому на новорічну забаву і досі не повернувся; вечелий чоловік, імовірно, проводить час у Львові з якоюсь жінкою».

«Небезпечного бандита Яна Крупінського, вже багато разів засудженого, якому заборонено перебувати у Львові, затримано вчора після полудня у квартирі одного з мешканців будинку по вул. Пелчинській, 20 [тепер – вул. Вітовського], в той час, коли злочинець хотів украсти гардероб».

 // Gazeta Lwowska. — 1914. — 6 січ. — С. 2.

Газета "Gazeta Poranna"

«Дружину, яка втекла і забрала з собою однорічну дитину, розшукує зарібник Войцех Міцьок».

«Значна згуба. Адвокат д-р Р. Рехен вчора загубив золоту шпильку з діамантом вартістю близько 400 корон».

 // Gazeta Poranna. — 1914. — 6 січ. — С. 3.

Газета у форматі pdf