Львів у 1914-1915 роках

5 січня 1914 року

«...сильний вітер і сніжна завірюха... зробили просто неможливим перебування в місті»На відміну від перших днів січня 2014 року, сто років тому Львів щедро засипало снігом на радість усім аматорам лиж та санок.

Газета "Gazeta Poranna"

«З неділі. Вчорашню неділю не можна зарахувати до приємних. Холодно не було, але сильний вітер і сніжна завірюха, які докучали протягом цілого дня, зробили просто неможливим перебування в місті, в якому теж було досить порожньо. Завірюха не настрашила тільки спортсменів, які, користаючи з великої кількості снігу, каталися на санках садами, ба навіть вулицями міста, або випробовували нарти на широких просторах поза містом... Зрештою, публіка відпочивала в кінотеатрах і кав’ярнях, як і кожної іншої неділі, але в більшій кількості лише з огляду на те, що це була перша неділя в новому році».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 5 січ. — С. 2.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Різдвяні фериї з приводу сьвят греко-кат. обряду будуть тревати сего року у східній Галичині в середних школах, учительських семинариях і народних школах тих місцевостий, в яких є згадані висше публичні або приватні школи з правом прилюдности, від 4 до 11 січня включно».

 // Діло і Нове Слово . — 1913. — 5 січ. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Молоко для Львова. Від 1 січня ц. р. міське апровізаційне управління вирішило питання значної доставки молока до Львова, і зараз усі існуючі міські крамниці забезпечені великою кількістю молока на пл. Берестейської Унії [тепер – пл. Липнева], а також у новій крамниці на вул. Домініканській [тепер – вул. Ставропігійська]. Також щодня магазини постачаються свіжим десертним маслом і домашньою птицею першорядної якості».

«Шопенівський цикл, який охопить майже всю творчість Шопена у виконанні Артура Рубінштейна, розпочнеться 7-го ц. м. [у міському театрі]. Наступні вечори відбудуться 9 січня, 6 і 9 лютого. Квитки можна купити у крамниці нот Задуровича».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 5 січ . — С. 3-4.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Під колеса трамваю впав вчера на ул. Панській [тепер – частина вул. Франка від пл. Соборної до вул. Зеленої] 64-літний служачий Тома Лисаковський та розбив собі чоло. По заосмотреню наскірка на ратунковім поготівлю відставлено його до шпиталю».

«Жертва зимового спорту. Вчера уч. IV кл. ґімн. Йосиф Сениця, зломив собі ліву ногу зїздячи на совгах (лещетах) з гори т. зв. Кісєлька. По провізоричнім заосмотреню перевезено його до загального шпиталю, де зложено ногу й заґіпсовано єї».

 // Діло і Нове Слово . — 1913. — 5 січ. — С. 3.

Газета у форматі pdf