Львів у 1914-1915 роках

3 січня 1914 року

«Новорічні віншувальники стають щодалі настирливішими і нестриманішими»Які конфлікти виникали між городянами і віншувальниками, і що можна було знайти під час будівельних робіт?

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy "

«Санаторій д-ра Солецького на вул. Личаківській вчора перейшов у власність Червоного Хреста... Метою Червоного Хреста є удоступнити цей санаторій у мирний час для людей середнього достатку, і таким чином у ньому будуть унормовані ціни. Громадськість, очевидно, зустріне цю новину з великим задоволенням і беззаперечно підтримає її так, як і лікарі, надто що внутрішній порядок у санаторії буде влаштовано так, що кожен лікар, віддаючи хворого до санаторію, буде мати змогу і надалі тримати його під своєю опікою...».

«Стародавній скелет. На будівництві нового будинку дирекції пошти на вул. Потоцького [тепер – вул. Чупринки] знайдено людські останки. Міський лікар д-р Верніцький дійшов висновку, що ці кістки лежали в землі близько 100 років. – Їх відвезено на Янівський цвинтар».

«Запальний віншувальник. Новорічні віншувальники стають щодалі настирливішими і нестриманішими. Вчора до перукаря Теллера на вул. Жовківській, 67 [тепер – вул. Богдана Хмельницького] прийшов такий собі Станіслав Врублевський і висловив йому свої привітання, коли ж однак не отримав винагороди, закричав зі злості: “Ось маєш!” і розбив йому велику шибу у дверях. Поліції Врублевський пояснював, що Теллер сам штовхнув його на двері, а зрештою сплатив на відшкодування збитків важко зароблені іншими віншуваннями 2 корони».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 3 січ. — С. 4.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Блукаючого в середу вул. Казимирівською [тепер– частина вул. Городоцької від пл. Торгової до вул. Шевченка] 9-річного сироту Яна Каспера поліція віддала під опіку комісаріату ІІ дільниці»

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 3 січ. — С. 2.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Щасливі лови на злодіїв. Поліцийні аґенти Соболевич і Янклевич арештували вчера трох нотованих злодіїв: Кароля Боднара, Володислава Рожанського і Франца Горищука, котрі вломили ся до мешканя пані Курцерової і позакрадали там ріжні біжутериї, а також золоті і срібні річи на загальну вартість коло 5000 корон. Разом зі злодіями арештовано також дозорця дому Романовського, котрий укривав у себе тих злодіїв. Украдені річи знайдено при арештованих і звернено окраденій».

«Слідство проти Ю. Жмура, що пострілив тяжко студента фільософії Ст. Калиновича, веде слідчий судия Млинарський. При вчерашнім переслуханю увязнений проявляв велику психічну депресию. На лици він почорнів, очи запали ся. Заявляє, що сам не може пояснити розумно причини, задля якої підніс руку на свого товариша. Пострілений Калинович провів ніч добре. Нині була у постріленого в шпитали судова комісия та ствердила, що куля пробила ліве підбородє і застрягла коло хребетного стовба в шиї. Наслідком сего недужий втратив почасти мову, бо не може вимовити деяких звуків. Температура тіла мало що висша від нормальної (37.6), серце бє правильно і взагалі лікарі роблять надію удержати його при житю... Прокуратория обжаловує Жмура о намірене убийство (§ 134 і 135 к. з.)».

 // Діло. — 1913. — 3 січ. — С. 3-4.

Газета у форматі pdf