Львів у 1914-1915 роках

31 грудня 1913 року

«Всі розпитували ся, чи вийдуть часописи»Сто років тому львівські газети завершили календарний рік і почали готуватися до наступного. Візьмемо з них приклад і ми. До зустрічі у Новому 1914 році!

Газета «Руслан»

«Львівска печать в часі страйку. Вчера був цілий читаючий Львів порушений страйком в друкарнях. Всі розпитували ся, чи вийдуть часописи. І вийшли вправді дневники (з виїмкою “Народної Часописи”), але в дуже маленькім форматі. “Діло” вийшло на спілку з “Новим Словом” дуже куценьке. “Wiek nowy” і “Gazeta Wieczorna” вийшли дуже зменшені. 6 польських дневників (“Dziennik polski”, “Przegląd”, “Gazeta Narodowa”, “Kurjer Lwowski”, “Gazeta Lwowska” і “Słowo polskie”) видали спільно “Kronik-у” на двох листках друку.

По всіх трафіках допитувало ся, чи вийшов “Руслан”. Оден сьвященик чекав на него в бюрі Соколовского до год. 8-ої вечером.

Одна “Прикарпатская Русь” вийшла в звичайнім форматі, а се тому, бо она друкує ся в печатни складачів. Перед печатнями, в яких самі власники складають часописи, стоїть поліция».

 // Руслан. — 1913. — 31 груд. — С. 1.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Рятункова станція в жовтні надала допомогу в 14 випадках спроби самогубства, 287 – різаних і колотих ран, 226 – забитих і розтрощених ран, 24 – переломів, 24 – вивихів, 40 – опіків, 27 – внутрішніх кровотеч і т. д. Загалом служба втручалася у 1272 випадках».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 31 груд. — С. 3.

Газета «Діло і Нове Слово»

«Український театр тов-а “Руська Бесіда” у Львові дає представленя в Новім Санчи до понеділка, 5. січня 1914 р., включно, а потім виїздить на 4 вистави (від середи суботу, 7–10 січня) до Горниць».

 // Діло і Нове Слово. — 1913. — 14 жовт. — С. 3.

Газета «Руслан»

«Переселенчі гиєни. Львівска поліция перевела трусеницю в львівскім бюрі північного-німецкого Льойда, почім бюро замкнула, а єго управителя увязнила».

 // Руслан. — 1913. — 31 груд. — С. 1.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Крадіжки. Невідомі зловмисники вночі пробралися до фабрики виробів із мармуру Н. Ґольда, і відкривши банку з пожертвами для бідних, забрали близько 16 корон. До поліційних арештів вчора віддано сторожа будинку Стефана Ґолевича, а жіночий плащ, який у нього відібрали, повернуто власниці Барбарі Нойманновій.

Крадіжка зі зломом. Мешкаючі на вул. Мохнацького, 31 [тепер – вул. Драгоманова] троє студентів, Ян і Станіслав Зайдель та Ян Штабах, виїхали на свята, з чого вчора перед полуднем скористалися якісь невстановлені досі злочинці і, вламавшись до їхньої кімнати, вкрали те, що змогли».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 31 груд. — С. 3.

Газета у форматі pdf