Львів у 1914-1915 роках

30 грудня 1913 року

  • 30.12.2013, 09:45
«...упав жертвою спритного обманьства адвоката-гуляки»Чергова підбірка публікацій львівської преси розповість про адвокатів-шахраїв та студентів вандалів.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Доля Сапєжинської кам’яниці. Сапєжинська кам’яниця на вул. Оссолінських [тепер – вул. Стефаника] остаточно перейде у власність Львівського банкут в рамках процедури ліквідації, оскільки суд відхилив апеляцію пані Сассової щодо вироку ліцитації, і затвердив набуття цієї кам’яниці Львівським банком».

«Утеча польського адвоката. Останними днями утік зі Львова молодий польський адвокат, др. Владислав Ґрабович, що мав канцелярию при ул. Костюшка 4. Допустив ся він цілого ряду обманств та спроневірень. Др. Ґрабович в старанях о мамону фальшував також підписи на векслях. Сума, на яку є пошкодовані ріжні особи, перевисшає 60.000 К. Перед самим “відїздом” зі Львова натягнув молодий адвокат в дуже спритний спосіб одного з найбільших лихварів у Львові Филипа С. і за його гроші утік зі Львова. А саме візвав др. Ґ. сього есконтера до своєї канцеляриї та предложив йому “інтерес” з одним богатим властителем земельних дібр, який потребує сейчас позички 24.000 К. Др. Ґ. уладив ся в той спосіб, що як раз в хвилі, коли обговорював з есконтером сей інтерес, приніс листонос поручений лист з векслями богатого клієнта. Лихваря пересьвідчило се про чистість інтересу і він ласий на великий зиск, приняв векслі на суму 24.000 К. за квоту 17.000 К, які слідуючого дня виплатив дрови Ґ. Доперва, коли розійшла ся вістка про утечу адвоката, переконав ся лихвар, що упав жертвою спритного обманьства адвоката-гуляки, бо підписи на векслях були пофальшовані. Дра Ґрабовича довело до нещастя гуляще житє. Він мав дорогі і численні знакомості серед жіноцтва та був постійним гостем у львівських льокалях легкої забави. В останних часах лучило його знакомство з сепарованою жінкою урядника Л., котра була вже раз героїнею одної романтичної історії та мало не покінчила самоубийством в приступі гістериї. Куди втік др. Ґрабович, не відомо. Є чутка, що пробуває в одній з принадних заграничних місцевостий, де хоче відбити ся грою в рулєту. На львівськім терені застрінула го вже по утечі ще одня честь. А саме покликано його на присяглого судію в найблизшій каденциї. Очевидно, що др. Ґ. з тої чести “зрезиґнував”».

«Замах на вбивство. Михайло Кживуцький, який мешкає на Погулянці і вже кілька разів був караний поліцією, звабив 18-річну доньку свого сусіда, Анелю Міськівну, і намовив її перебратися до його помешкання. Намагаючись відібрати доньку у Кживуцького, Міськів позавчора вибрався до його дому, однак застав двері зачиненими. За допомоги сусідів він намагався дістатися силою всередину, а в той час з помешканн вийшов Кживуцький і вистрілив у батька своєї коханки з револьвера, після чого втік до розташованого неподалік лісу. Постріл, на щастя, схибив. Виконавця замаху сьогодні зранку заарештовано».

«Веселий студент. П. Леон Вольманн, власник кав’ярні “Американської”, вчора просив поліцію про захист від одного студента вищого навчального закладу, який регулярно щовечора вчиняє скандали з гістьми, а позавчора повністю знищив три мармурові столики вартістю 120 корон».

«Злодій у бочці. В підвалі будинку на вул. Раппопорта, 1 вчора ввечері почули якийсь підозрілий шум. Покликано поліцейського солдата, який відшукав винуватця цього шуму, захованого в бочці. Ним був Давид Моріц Вільнер, добюре знайомий поліції. Вільнера, який, як з’ясувалося, вже встиг розбити замки від чотирьох підвалів, заарештовано».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 30 груд. — С. 3.

Газета у форматі pdf