Львів у 1914-1915 роках

27 грудня 1913 року

Різдвяне болото і передноворічна вірусна рекламаЯка погода супроводжувала католицьке Різдво сто років тому, і як можна було креативно прорекламувати новорічні заходи?

Газета "Gazeta Poranna"

«Свята минули за перемінної погоди. Перший день був кепською імітацією зими, натомість другий намагався виправити болото і вологість свого колеги і був більш “зимовим” за легкого вітру і скромних опадів снігу. Природньо, що погода не вплинула на традиційний спосіб проведення обох святкових днів, оскільки, на думку знавців, цей “спосіб” був тісно пов’язаний з теперішніми “кризовими” умовами».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 27 груд. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Кабінети дирекції державної залізниці, які дотепер розташовувалися в будинку на вул. Красіцьких, 5 [тепер – вул. Огієнка], на вокзалі колишньої Чернівецької залізниці, а також у винайнятих приватних будинках на вул. Красіцьких, 18, 18а і вул. Нєцала, 6 [тепер – вул. Щепкіна], 12 грудня перенесено до новозбудованого корпусу на розі вулиць Міцкевича [тепер – вул. Листопадового чину] і Зиґмунтовської [тепер – вул. Гоголя]».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 27 груд. — С. 6.

Газета «Діло»

«Виріб кісток до брукованя улиць м. Львова. Деревляні брукові кістки спроваджувала громада м. Львова доси з Відня й Будапешту та платила за них по 120 К за шестигранний метер, так що квадратовий метер бруку коштував 12 корон. Тепер ухвалено приступити до виробу деревляних кісток у власній управі, беручи материял зі соснового дерева з громадських лісів. Шестигранний метер коштувати ме около 60 корон, отже половину дешевше як плачено заграничним фірмам».

 // Діло. — 1913. — 27 груд. — С. 3.

«Каварню і реставрацию Народної Гостинниці обняв давнійший її властитель п. Вольман. Льокалі відновлено цілковито. Смачні страви і здорові напитки, сьвіже пільзневське пиво просто зпід чопа; що пятниці риба по жидівськи. Сходини української інтеліґенциї. Українські, краєві і заграничні часописи у великім виборі, все вчасно. Музика концертує що вечера. Просить ся о численні відвідини» 

 // Діло. — 1913. — 27 груд. — С. 5

Газета «Руслан»

«Домаганя каменичих дозорців. Оноді відбуло ся у Львові віче каменичих дозорців, в якім учасники ухвалили ось які резолюциї: 1) Домагають ся уставленя в дорозі краєвого закона правного становища каменичих дозорців, управильненя відносин праці і платні; 2) управильненя юрисдикції, як під правно-прилюдним, так і правно-приватним оглядом; 3) признаня дозорцям социяльної охорони, як забезпеки на случай недуги, на случай окаліченя і нездібности до праці і 4) признають потребу солідарної акциї в справі поправи долі дозорців в краю зі всіма спорідненими їм орґанізациями».

«Крівава подія в суді. Підчас онодішної розправи в черновецкім суді прийшло до крівавої події. Якийсь Йосиф Залятюк, засуджений за крадіж, кинув ся на сьвідка Боднарюка, який зложив обтяжаючі зізнаня і зранив єго тяжко ножем. Боднарюка відставлено до шпиталя» 

 // Руслан. — 1913. — 27 груд. — С. 3-4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Бандити на автомобілях у Львові. Вчора на акторок нашого театру, які поверталися з вистави, чекали кількадесят таємничих злочинців у масках, що викрали їх і автомобілями вивезли у далеке передмістя янівської рогачки. Наші артистки, серед яких знаходилися пані: Барвінська, Болрковська, Буркацька, Бжеська, Добжанська, Фалічевська, Гербурт, Янковська, Квяткевічува, Кошуцька, Міхновська, Міловська, Марковська, Нагорнувна, Наленч, Окорніцька, Павловська, Порай, Роттер, Ровінська, Сємашкова і Трапшо, оніміли з переляку. Скориставшись їхнім страхом, бандити блискавичним рухом видобули браунінги і погрожуючи цією смертоносною зброєю, змусили їх підписати зобов’язання, що вони спільно прибудуть 31 грудня на... Театральний бал-маскарад у залі Спортивного палацу, де займуться продажем шампанського і квітів».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 27 груд. — С. 4.

Газета у форматі pdf