Львів у 1914-1915 роках

26 грудня 1913 року

«...перший день лат. Різдва минув на поліциї доволі незамітно»Ми продовжуємо публікувати замальовки з життя давнього передноворічного Львова...

Газета «Руслан»

«В справі зміни статута “Наукового Товариства ім. Шевченка” у Львові видали визначні закордонні Українці спільно брошуру, в якій противлять ся такій зміні, яку задумує теперішний виділ сего нашого найвисшого огнища науки. Своє спротивленє мотивують тим, що в новім статуті касує ся повновласти і кождий член товариства мусить лично голосувати на загальних зборах товариства. Се неможливе для закордонних українців являти ся на зборах у Львові, а задержанє повновластий лише таких, що підписані при двох сьвідках уважають для себе обидою...».

«Тіло немовляти в зелізничнім возі. Оноді рано найшов оден з подорожних на головнім двірци в возі особового поїзда, який приїхав зі Стрия, тіло немовляти, жіночого пола, в віці кількох місяців».

 // Руслан. — 1913. — 27 груд. — С. 2.

Газета «Діло»

«З “Жіночої Громади”. В суботу 20. с. м. відбули ся надзвичайні загальні збори “Жіночої Громади”. Тому що декотрі з членок виділу не могли сповняти своїх чинностий, задля виїзду зі Львова чи яких інших важних причин, голова п. Шухевичева була перетяжена працею в товаристві і зголосила резиґнацию. До нового виділу увійшли: М. Білецька, голова, Вергановська, Левова, Макарушкова, Охримовичева, Чумова, Рижевська, Залізнякова, Пашкевичівна – виділові, Мудракова, Герасимовичева, Федаківна – містовиділові, Трушева, Лозинська, Бачинська – контрольна комісия. Загальні збори порішили, щоби головний виділ заняв ся дальшим закладанєм філій і кружків, уладженєм для них рухомих бібліотек та веденєм орґанізацийної роботи взагалі. Піддержуванєм товариського житя серед львівського жіноцтва, веденєм інституту, уладжуванєм відчитів, сходин, аматорських вистав і т. д. має заняти ся львівська філія “Жіночої Громади”, котра має повстати в як найкоротшім часі».

«Попис музичний. На пописі музичнім в школі пані Лопатинської-Россовської, котрий відбув ся дня 14 грудня с. р., відзначили ся в грі на фортепяні: Лопатинський Юрко, Домбчевський Іван, Лициняк Евген, Бричитко Стефанія, Білецька Марія, Бартківна Любов, Демянчуківна Александра, Лициняківна Ірина і Степанівна Олена. Всі виконали грані твори дуже удачно, що сьвідчить про їх таланти, охоту і працю в науці музики, котру пані Лопатинська-Россовська систематично і дуж старанно провадить».

 // Діло. — 1913. — 27 груд. — С. 3.

Газета "Нове Слово"

«З поліцийної хроніки. Вчерашний день, перший день лат. Різдва, минув на поліциї доволі незамітно. Як кождих сьвят, так і сьогорічні, зголошено лише кілька случаїв лекшого або тяжшого побитя товаришів згл. товаришок сьвяточної забави, очевидно під благодатним впливом алькоголю. До “більших” випадків зачислити треба невдалий влом до каси товариства кравців при вул. Панській ч. 12 [тепер – частина вул. Франка від пл. Соборної до вул. Зеленої]. А був він дійсно невдалий, бо злодії знайшли в касі лише... 15 корон і їх очевидно забрали».

 // Нове Слово. — 1913. — 26 труд. — С. 4.

Газета у форматі pdf