Львів у 1914-1915 роках

21 грудня 1913 року

  • 21.12.2013, 13:57
«...добрі люди, безсумнівно, не забудуть про Різдво для бідної, хворої дітвори»Львів готувався до Різдвяних та Новорічних свят...

Газета "Gazeta Lwowska"

«Для бідних, хворих дітей. Як ми вже повідомляли, завтра, 22-го ц. м., у шпиталі св. Софії відбудуться Різдвяні святкування для бідних хворих дітей. І цього року добрі люди, безсумнівно, не забудуть про Різдво для бідної, хворої дітвори, і пожертвами допоможуть його проведенню. Всі пожертви слід надсилати на імя п. професорової Ядвіґи Шраммової, вул. Крашевського, 19а [тепер – вул. Крушельницької], ІІ пов.

«Жертва ожеледиці. На внутрішньому подвір’ї будинку по вул. Хржановській, 6 [тепер – вул. Вербицького] сьогодні зранку послизнулася 18-річна Анна Кульпілівна, впала і зламала руку. Рятункова служба надала їй першу допомогу».

«Поліцейська хроніка. Парубок Миколай Безверхний, якого прийняли на роботу в кухні “Закопане”, вчора вкрав у орендаря кухні п. Віктора Печерського 30 корон і забрав свою службову книжечку, після чого втік.

Хутро, підбите лисицею, вартістю 200 корон, вкрав вчора по обіді злодій з помешкання Якуба Кляйнеса на вул. Замарстинівській».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 21 груд. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Заслужене покарання. Тадеуш Платко, 23-річний молодик, який не хотів чесно працювати за слюсарським фахом, пішов на легкий злодійський хліб. Вже минулого року його схоплено на гарячому і ув’язнено. Лава присяжних затвердила вирок, а трибунал, узявши до уваги сльози матері та її прохання про милосердя, а заразом і запевнення, що її син потрапив до поганої компанії, присудив йому шість місяців ув’язнення. Через короткий час, після відбуття покарання, Платко узяв собі до товариства 19-річного Яна Яблонського і разом із ним пішов полювати на більшого звіра.

Проти ночі на 8 серпня ц. р. поліцейський, який патрулював на вул. Шептицьких, почув якийсь гуркіт у підвалі будинку на вул. Шептицьких, 36. Він відразу ж організував облаву за допомоги перехожих і сторожа цього дому. У пивниці обох застали при важкій праці: вони вибивали киркою отвір у склепінні підвалу, щоб потрапити до крамниці годинникаря Мойсея Яди. До закінчення справи бракувало небагато, і молодики могли отримати хорошу здобич, адже в крамниці було багато дорогоцінностей, вартість яких сягала кільканадцяти тисяч корон. Злодії мали при собі свердла для сейфу, електричний ліхтарик та інше знаряддя, яке використовують першорядні вламувачі.

Сьогодні обоє стали перед трибуналом присяжних, якого вже не розчулили сльози присутньої на засіданні матері Платка. Підсудні пояснювали свої дії промовистим аргументом, що робили це з голоду, але це не допомогло. Судді винесли справедливий вирок, а трибунал засудив Платка до шестирічного ув’язнення із щомісячним постом, темницею і твердим ліжком, а Яблонського – до двох років тяжкого ув’язнення. Обох після відбуття покарання віддадуть під поліцейський нагляд».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 21 груд. — С. 2.

Газета у форматі pdf