Львів у 1914-1915 роках

20 грудня 1913 року

  • 20.12.2013, 09:13
«Здобутки, які ми можемо осягнути в містах, не прийдуть нам самі...»З-поміж іншого, увазі читачів сто років тому пропонувати публікації про українське політичне життя та особливості торгівлі продовольством.

Газета «Діло»

«Звертаємо увагу наших читачів замешкалих у Львові, що на завтра Неділя 21. с. м. на год. 6. веч. скликує політична орґанізация Українців міста Львова Загальні Збори, на котрих будуть обговорювані дуже важні справи доторкаючі інтересів міста, опісля будуть вибрані делеґати на Народний Зїзд і вкінци виголошений реферат про значінє міст в національнім житю. Вага орґанізациї мешканців міст не знаходить ще на жаль у нашої суспільности властивої оцінки тому управа орґанізациї жалує ся, що такі збори звичайно не дописують своєю численостию, а так звана наша інтеліґенция майже зовсім абсентує ся. Така байдужість не сьвідчить корисно про політичну зрілість нашої суспільности замешкуючої міста, а пора з того отрясти ся. Здобутки, які ми можемо осягнути в містах, не прийдуть нам самі, ми мусимо їх вибороти витривалою боротьбою, а до того одинока дорога: орґанізация. Тому на завтрішніх зборах, не повинен бракувати ні один сьвідомий патріот, і вони повинні заімпонувати своєю численностю».

 // Діло. — 1913. — 20 груд. — С. 6.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«У що загортають м’ясо? Одна з читачок принесла до нашої редакції дві т. зв. “особові картки” Ярославського шпиталю, тобто аркуші, якими шпиталь посвідчує виписання пацієнтів, хворих у цьому випадку – на скарлатину. Цими паперами один з різників торгових рядів на пл. Бернардинській [тепер – пл. Соборна] обгортав м’ясо. Питаємо, чи це є допустимим, і що роблять чиновники, відповідальні за контроль над торгівлею? Ці аркуші ми зберігаємо в редакції, щоб віддати у розпорядження властей. Кому цікаво, може їх побачити».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 20 груд. — С. 5.

Газета «Нове Слово»

«Нехтованє нашої мови на зелізничих двірцях. Пишуть нам: Недавно вертав я зі Львова до С. і запримітив, що при відділах для продажі карт на двірци у Львові заведено нові написи, які вказують, при котрім віконци і до яких місцевостий можна купити білєт. На жаль написи поміщено лише в польській мові! Чи не діждемо ся вже раз написий в нашій мові? Др. Д.».

«Молодий втікач. 14-літний ученик виділової школи Мариян Мулька втік перед двома тижнями з заведеня св. Йосифа в Стрию і має укривати ся у Львові. Опікун хлопця пошукує його через поліцию».

 // Нове Слово. — 1913. — 20 груд. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Вогонь у ванній. З нез’ясованих причин вчора загорілася підлога у ванній кімнаті помешкання п. Якуба Зінґера в пасажі Феллерів [тепер – вул. Михальчука] біля вул. Карла Людвіґа [тепер – непарна сторона просп. Свободи]. Пожежна сторожа мусила вирубати підлогу у ванній, щоб погасити вогонь. Збитки оцінюють у 600 кор.».

«Мокру білизну вкрадено вчора з горища будинку на вул. Стрілецькій, 4 [тепер – вул. Гавришкевича] у п. Емілії Зоммерової. Вартість чоловічого і жіночого одягу становить 200 кор.».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 20 груд. — С. 5.

Газета у форматі pdf