Львів у 1914-1915 роках

19 грудня 1913 року

  • 19.12.2013, 09:13
«Це сидячий страйк чи знущання?»На порядку денному були новинки кінематографу, квартирні крадіжки і недолуга – з точки зору відвідувачів – робота державних установ...

Газета "Kurjer Lwowski"

«Щодалі краще говорять і співають. Останнім часом я кілька разів заходив до “театрику Едісона” на вул. Академічній [тепер – просп. Шевченка], щоб з’ясувати, як кінетофонічні фільми дають собі раду зі своїм грізним конкурентом, кінематографом, і з радістю переконався, що продукція кінетофону є щораз кращою, наприклад, уривок з “Фауста” (уже знятий з афіші) був дуже хорошою сценічною репродукцією з точки зору руху, міміки і виразності слова, яка, крім пласкої фотографії, вже створює певну значну ілюзію. Тільки звучання грамофону все ще псує враження... У будь-якому разі, слід ствердити, що фільми Едісона означають великий і сталий поступ, і що незабаром і царині кінематографії їх слід буде сприймати цілком серйозно, як новий вирішальний культурний і суспільний засіб».

«Порядки на пошті. Пишуть нам з міста: Дня 15 ц. м. о 7 год. вечора я відсилав листа на головній пошті. Це пора, о якій державні установи, купці і промисловці масово відправляють на пошті свою кореспонденцію за день.

Службовці з останніх сил намагаються швидко обслужити нетерплячу публіку. І саме в цей момент у вестибюлі стає поштовий слуга з найпримітивнішою щіткою для замітання, до якої з незрозумілою метою причеплена суха шмата, і, швидко рухаючи цим знаряддям по незволоженому паркеті, здіймає на всі боки густий задушливий пил. Як відомо всім, а можливо, і керівництву пошти, такий пил є дуже шкідливим для здоров’я.

Можливо, керівництво товариства для боротьби з туберкульозом матиме бажання втрутитися...

Звертають нашу увагу і на те, що вже певний час у тутешніх поштових відділеннях, при відправці рекомендованих листів, працівниці – хоча мають на столах зволожені губки – не хочуть наклеювати поштові марки, а доручають це клієнтам, які – не маючи під рукою губки – мусять робити це у примітивний і шкідливий для здоров’я спосіб. Це сидячий страйк чи знущання?».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 19 груд. — С. 2-3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Поліцейська хроніка. До помешкання п. Я. Тухвальда на вул. Ненцького, 6 [тепер – вул. Крехівська] вчора вламався якийсь злодій і вкрав чотири чоловічі костюми, зимове пальто, золотий перстень, чорну дамську сукню і лорнет.

З помешкання п. Іґнаци Вайсса на вул. Театинській, 31 [тепер – вул. Кривоноса] вкрадено дамський перстень з діамантом».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 19 груд. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Значна крадіжка. Столове срібло, дюжину срібних кубків, великий срібний келих, золоті кульчики з діамантами, золоті годинники і ланцюжки і 60 кор. готівкою вкрадено вчора з помешкання п. Ребекки Фрайліхової, купчихи, яка мешкає на вул. Коженьовського, 3 [тепер – вул. С. Ляйнберга]. Збиток становить більш як 1000 корон».

 // Kurjer Lwowski poluniowy. — 1913. — 19 груд. — С. 3.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Низку обшуків здійснив у Станіславові старший комісар львівської поліції Гарват. Ці обшуки було проведено у Лібліха, Віттнера, Штернберґової та інших, яких підозрюють у тому, що вони були посередниками при звільненні мобілізованих з війська. Результат обшуків поки що тримають у таємниці, але до нас дійшла приватна інформація, яка стверджує, що результат обшуків був незадовільним. На це вказує той факт, що нікого не заарештовано».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 19 груд . — С. 10.

Газета у форматі pdf