Львів у 1914-1915 роках

17 грудня 1913 року

  • 17.12.2013, 09:15
«Хто не хоче мати великих прикрощів, нехай без церемоній викидає за двері всіх агентів...»Сто років тому облаштування кінотеатру в поїзді було справою складною, і на перший погляд малореальною...

Газета «Руслан»

«Кінотеатр на австрийских зелізницях. Одно підприємство внесло до австрийского міністерства зелізниць просьбу о дозвіл причіпати до возів окремий великий віз, уладжений на кінотеатральні представленя підчас їзди. Міністерство розглядає тепер сей начерк, однак є великі сумніви, чи прихилить ся до просьби сего підприємства, як з причини тягару, так і величини воза, бо мотори і инші металеві уладженя побільшать звичайний тягар конструкций воза і саля призначена для видців вимагає більшого місця».

 // Руслан. — 1913. — 17 груд. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Міський трамвай у Львові перевіз у вересні ц. р. 2.746.487 осіб. За окремі квитки виручено 252.795 кор. 52 гелл., за абонементи 39.803 кор. 54 гелл., разом 252.599 кор. 06 гелл.».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 17 груд. — С. 4.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Небувалу контрабанду викрито цими днями в нашому місті. Вже протягом довшого часу поінформовані органи влади стежили за спритними і дотепними контрабандистами, а йдучи за їхнім слідом, вони знайшли вчора більш як 10.000 підготованих... запрошень на театральний бал-маскарад, який відбудеться 31 грудня ц. р. у залі “Спортивного палацу” на користь Товариства взаємної допомоги акторів Міського театру у Львові».

«Нечесні агенти кружляють Львовом, настирливо чіпляючись до приватних осіб з пропозицією купівлі різного товару, найчастіше сукна, полотна та інших матеріалів. Ці агенти називають себе представниками великих торгових домів, а насправді вони є представниками нелегальних торговців, що спекулюють лише на легковірності своїх клієнтів, яких рекрутують переважно з робітничих сфер. Хто не хоче мати великих прикрощів, нехай без церемоній викидає за двері всіх агентів, які пропонують поганий товар на продаж “у розстрочку”».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 17 груд. — С. 5.

Газета "Нове Слово"

«Кімнатна пожежа. В єзуїтськім реколєкцийнім домі вибухла вчера рано пожежа з причини необережности топника, котрий вигорнув попіл з розжареним вуглєм і лишив його недалеко стоса дерева, призначеного до центрального огріваня. Міська пожарна сторожа здусила огонь, який міг прибрати більші розміри».

 // Нове Слово. — 1913. — 17 груд . — С. 5.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Злостивий “трамвайник”. Учора ввечері дрібний трамвайний працівник, який пересуває рейки біля костелу св. Анни, зачепив дівчину, що йшла у товаристві Еліаша Таубеса, челядника-цукерника. Таубес заступився за дівчину, що настільки роздратувало хлопця, що він ударив його вістрям залізяки, яка слугує для пересування рейок, і поранив його у передпліччя, після чого втік».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 17 груд. — С. 4.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Поліцейська хроніка. До складу хутр Х. Кібіца на вул. Собєського [тепер – вул. Братів Рогатинців] минулої ночі вламалися невідомі злочинці і вкрали кількадесят різних хутр, загальною вартістю 5000 кор.

Поліція минулої ночі заарештувала на пл. Бенедиктинській [тепер – пл. Вічева] раніше караного злодія Михайла Богоноса, який ніс мішок з вуджениною, вкраденою в ковбасній крамниці на вул. Театинській, 29 [тепер – вул. Кривоноса].

До помешкання п. С. Бориса на вул. Сикстуській, 47 [тепер – вул. Дорошенка] вчора проник злодій і вкрав кілька одиниць одягу».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 17 груд. — С. 4.

Газета у форматі pdf