Львів у 1914-1915 роках

14 грудня 1913 року

  • 15.12.2013, 09:40
«Практичні подарунки на Різдво для родини, а також для панів і дам...»Сьогодні проекту «Львів сто років тому» виповнюється два місяці!

Газета "Gazeta Lwowska"

«Міський продаж живої риби. Міське апровізаційне управління повідомляє, що 21, 22, 23 і 24 грудня воно організовує продаж живої риби в таких місцях: два кіоски на Ринку, один кіоск на площі Яблоновських [тепер – пл. С. Яворського], і по одному – на площі Солодовій [тепер – вул. Ніжинська], на площі Бема [тепер – пл. князя Святослава] і на початку вул. Потоцького [тепер – вул. генерала Чупринки], навпроти школи Марії Магдалини. Ціни риби буде вивішено в кіосках і на місцях продажу в доступних для публіки місцях».

«На вулиці Замарстинівській вчора трамвай міських електричних колій № 110 наїхав на робітницю Катажину Вальдберґерову і зачепив її так сильно, що вона впала на брук і отримала важкі ушкодження. Служба Рятункового товариства відвезла її до загального шпиталю».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 14 груд. — С. 3.

Газета "Gazeta Poranna"

«Практичні подарунки на Різдво для родини, а також для панів і дам, можна знайти у філії фірми “Дім килимів – Дім меблів С. ШАЙН, ц. і к. надвірний і камеральний постачальник у Відні І., Бауернмаркт, 10, 12 і 14”, у Львові на вулиці Гетьманській, 12 [тепер – парна сторона просп. Свободи]. Кожен може знайти там якийсь відповідний подарунок, якому слід надати перевагу перед іншими не тільки з точки зору гарного вигляду, але і з точки зору практичної цінності. Окремо слід відзначити гарні шкіряні й декоративні меблі, сигарні столики, окремі предмети інтер’єру помешкань, а також укомплектовані інтер’єри усіх стилів і за поміркованими цінами. Особливо корисним товаром є партія справжніх перських накидок на софу і продовгастих килимків».

«Напад. На вулиці Городоцькій минулої ночі якихось двоє невідомих напали на зарібника Н. Сурму, який повертався додому, і завдали йому ножем кілька поранень. Одного з нападників заарештувала поліція. Ним виявився раніше караний злодій Адам Ґесснер» 

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 14 груд. — С. 3-4.

Газета "Gazeta Cotzienna"

«Підкидьок. Вчора зранку під браму закладу для немовлят під назвою “Дитятко Ісус” на вул. Паулінів, 5 [тепер – вул. Ніжинська] підкинули дитину жіночої статі, віком близько 1 місяця. Дитину було загорнуто у грубе лахміття». 

 // Gazeta Cotzienna. — 1913. — 14 жовт. — С. 3.

Газета у форматі pdf