Львів у 1914-1915 роках

11 грудня 1913 року

«...є надія, що перед Новим роком бюджет буде обговорено...»Читачі львівських газет могли ознайомитися з процесом полагодження фінансових справ міста і обговорити скарги на бюрократів...

Газета "Gazeta Wieczorna"

«З міської бюджетної комісії. Робота бюджетної комісії жваво просувається, і є надія, що перед Новим роком бюджет буде обговорено і подано на пленум Міської ради. Вчора залагоджено, зокрема, статтю витрат “поліція і пожежна сторожа” (доповідач радний Влодзімірський), кілька статей з галузі будівництва, а також статтю міських плантацій, про яку дуже обширно доповідав радний Гьофлінґер. Його доповідь викликала велике зацікавлення у радних, які протягом довгої дискусії з доповідачем погоджувалися або розширювали критику нашого міського огородництва».

«Курс скаутських інструкторок. Головне управління жіночих скаутських дружин у Львові влаштовує у святкові дні греко-католицького Різдва курс для скаутських інструкторок, до якого входять лекції і практичні заняття. Пані, які бажають працювати в жіночому скаутингу, можуть зголошуватися (до 20 грудня ц. р.) до головного управління (вул. Сокола, 7 [тепер – вул. Ковжуна]). Кількість учасниць обмежена 50. Головне управління постарається подбати про дешевші помешкання у Львові. Інформація після зголошення».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 11 груд. — С. 6.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Порядки в реєстраційному бюро. Пишуть нам з міста: Мешканці м. Львова просять дирекцію поліції, щоб вона дала раду з безладом, який панує в реєстраційному бюро. Видачу адрес слід перенести до іншої кімнати, поставити поручні перед віконцем, де приймають зголошення про прибуття, прибрати один стіл з місця, де збираються відвідувачі, і облаштувати в цій кімнаті якусь вентиляцію, оскільки там панують міазми, що шкодять здоров’ю. Якщо дирекція поліції наказує громадянам реєструватися під загрозою покарання, нехай принаймні дасть їм таку можливість».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 11 груд. — С. 2.

Газета «Нове Слово»

«Карамболь. В вул. Ягайлонській [тепер – вул. Гнатюка] наїхав вчера самохід ч. 990 на парокінну дорожку ч. 162. Пасажири, які їхали дорожкою, випали на брук і сильно покалічили ся. Коні дорожки з причин сильного удару самохода упали і покалічили собі голови». 

 // Діло. — 1913. — 11 лист. — С. 5.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Втеча хлопця. Десятирічний Михайло Оґоновський позавчора втік з батьківського будинку. Був босий, без теплого одягу і шапки».

«Кривава авантюра. Учора ввечері в парку Кілінського [тепер – Стрийський парк] муляр Станіслав Сидорович дуже сильно побив свою колишню наречену, Марію Телівну, і вибив їй два зуби. Служба Рятункового товариства відвезла Телівну до загального шпиталю».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 11 груд. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Стрілянина. В порожньому старому будинку на вул. Боґуславського [тепер – вул. Лукіяновича
] облаштувалася зграя якихось підлітків, і минулої ночі, під час бійки, її учасники почали між собою стрілянину. Почалися крики і благання про допомогу. Хтось викликав рятункову службу, з’явилась і поліція. Виявилося, що ніхто не був поранений. Поліція заарештувала кількох скандалістів».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 11 груд. — С. 2.

Газета у форматі pdf