Львів у 1914-1915 роках

9 грудня 1913 року

  • 09.12.2013, 14:31

Газета «Діло»

«Відслоненє памятника Смольки. Вчера відбуло ся у Львові відслоненє памятника Франца Смольки при площі його імени [тепер – пл. Григоренка]. Коло 11. години перед полуднем зібрали ся на площи Смольки делєґати, а довкола кількатисячна товпа цікавих Львовян. Між делєґатами були: міністер внутрішних справ бар. Гайнольд, міністер спільного скарбу д-р Білінський, міністер для Галичини Длуґош, репрезентация президиї парляменту в особах президента д-ра Сільвестра та віцепрезидентів Ґермана, Юкеля і Здарського, богато парляментарних послів... З українських послів прибули: д-р К. Левицький, д-р Кирило Трильовський і Микола Василько...

По промовах зложено під памятником вінці.

Між депешами, які наспіли на вчерашнє польське сьвято у Львові замітна депеша президента міністрів ґр. Штірка, котрий зазначує, що сей памятник поставили Поляки Францови Смольці “на рідній землі”.

По тім сьвяті були ще принятя у маршалка Ґолуховського і пізнійшим вечером в салях міської ради заходом президента міста Львова п. Наймана...»

 // Діло. — 1913. — 9 груд. — С. 2.

Газета «Діло»

«Вистава килимів. В неділю отворено в Технольоґічнім музею виставу килимів. В торжестві отвореня вистави взяли участь маршалок ґр. Ґолуховський, кн. А. Любомирський, віцепрезидент міської ради Шталь з радними і ин. Вистава містить ся в пятьох салях а обіймає старі і сучасні килими»

«На стипендию ім. О. Мишуґи зложив жертводавець, що не хоче буде названий, квоту 9000 кор. чим доповнив до суми 20.000 кор. Т-во ім. М. Лисенка, яке має тим фондом орудувати, постановило внести в житє повисшу стипендию, яка призначена для тих, що посьвятять ся фаховому артистичному образованю в співі зглядно музиці. Близші дані будуть подані до прилюдної відомости по доконаню конечних формальностий» 

 // Діло. — 1913. — 9 груд. — С. 5.

Газета «Нове Слово»

«Убийчий замах в шинку. В шинку Штерна на Стрілецькій площі [тепер – пл. Данила Галицького] зачала ся в ночи з суботи на неділю сварка о дівчину між жовніром Францом Транзою і якимсь зарібником, підчас якої сей зарібник запхав 3 рази в шию і карк жовніра ніж і втік. Візване поготівлє ратункового товариства перевезло Транзу до гарнізонового шпиталю, де він в кілька годин опісля помер. Треба зазначити, що в сім шинку поплила вже нераз кров, а жовнірам заборонено до нього ходити. Шинк сей має дозвіл держати отвором двері цілу ніч».

 // Нове Слово. — 1913. — 9 груд. — С. 3.

Газета у форматі pdf