Львів у 1914-1915 роках

7 грудня 1913 року

  • 07.12.2013, 08:13
«...вимагають надання жінкам у новому виборчому статуті рівних прав з чоловіками»Львівська періодика чекала на урочисте відкриття пам’ятника Францішеку Смольці, тож постаті цього політика було присвячено багато публікацій. Звичайно, міське життя не обмежувалося цією подією, і часописи намагалися охопити всі його аспекти. Особливо відзначалася «Gazeta Codzienna», публікації якої тепер можна розглядати як справжній путівник злачними місцями давнього Львова.

Газета "Kurjer Lwowski"

«З дня. Завтра відбуватиметься з’їзд делегатів Спілки “Сокола”, з’їзд лікарів з усієї Австрії і відкриття виставки килимів.

У понеділок о 11 год. відкриття пам’ятника Смольці».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 7 груд. — С. 2.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Депутація жінок з’явилася вчора після полудня у приміщенні сейму і вручила Його Ексцеленції П. крайовому маршалкові петицію, в якій вимагають надання жінкам у новому виборчому статуті рівних прав з чоловіками».

«Затримання утікача. В Трієсті – як повідомлено вчора тутешній поліції – затримано 17-річного Олександра Гуменюка, сина шинкаря з Вулецької дороги [тепер – вул. Сахарова], який кілька днів тому втік зі Львова». 

«Випадок на залізничному вокзалі. На тутешньому головному залізничному вокзалі сьогодні зранку зчіплювач вагонів Миколай Чайковський потрапив між буфери вагонів і отримав важкі внутрішні ушкодження. Служба Рятункового товариства відвезла його до загального шпиталю».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 7 груд. — С. 2-3.

Газета "Gazeta Cotzienna"

«Банзай. Ця забігайлівка навпроти костелу св. Анни, звана кав’ярнею, є публічним домом найгіршого ґатунку, який працює вночі, тому що вдень там рідко коли з’являється якийсь гість – тільки нічні кажани злітаються на дівочий корм до Фляйшманна. Там у залі, публічні дівки влаштовують найбезсоромніші оргії, і в тій забігайлівці ллється шампанське...

Часом тільки починається в цьому зіграному “банзайському оркестрі” якийсь дисонанс – от якийсь кельнер, який не вміє розбавляти вино, або дурити гостей, нараховуючи їм аж 36 гелл. за пиво, яке всюди коштує 20. Такому господарнику Фляйшманн дає “einen Setz” і викидає його за браму...».

 // Gazeta Cotzienna. — 1913. — 7 груд. — С. 2-3.

Газета «Руслан»

«Крадіж в зелізничнім поїзді. В поспішнім поїзді, який виїздить зі Львова о 8 25 год. рано до Кракова, пропала Стеф. Янкови ручна торба, в якій був ловецкий одяг і инші річи, а також і рушниця в бронзовім футералі. Крадіж сю поповнено коло Ряшева в хвилі, коли п. Янко вийшов до реставрациї на обід»

// Руслан. — 1913. — 7 груд. — С. 3.

Газета у форматі pdf