Львів у 1914-1915 роках

4 грудня 1913 року

«...число наших перевертнів в поодиноких місяцях обертає ся від давна межи 26 а 32»Чому поява емблем торгових марок сто років тому була незвичним явищем, і якими були масштаби зміни віровизнання у Львові?

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Магазинні герби. Останнім часом у нашій торгівлі закріпився звичай, за яким новостворена фірма обирає собі певний герб, наприклад, “Ґафота”, “Сфінкс”, “Маґнес”, “Нерпа”, “Фока” тощо, щоб покупцям було легше зорієнтуватися і запам’ятати фірму. Цей звичай за кордоном прийнято вже віддавна, наприклад, в Америці немає такого великого підприємства чи торгової фірми, які б не мали якогось гербу. Через те, що цей звичай у нас невідомий, з’явилася версія, що ці фірми є іноземними – а не місцевими – а герби вони використовують для маскування. Насправді все не так. Ці фірми, як, наприклад, названі вище, є галицькими фірмами, і керують ними наші купці, а звинувачення в тому, що вони є агентами пруських фірм, роблять їм кривду».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 4 груд. — С. 5.

Газета «Руслан»

«Зміни віроісповіданя у Львові. В серпні с. р. змінили у Львові віроісповіданє 32 особи. Найбільше, як звичайно, було греко-католиків, котрі перейшли на римо-католицизм: 15 мужчин і 12 женщин. Римо-католицизм приняло ще двох жидів і 1 протестантка, а греко-католицкий обряд приняв 1 православний і 1 римо-католичка. Замітне, що число наших перевертнів в поодиноких місяцях обертає ся від давна межи 26 а 32, немов би на замовленє».

 // Руслан. — 1913. — 4 груд — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Подорожчання трамвайних квитків. Маґістрат міста Львова оголошує, що міська рада ухвалою від 20 листопада запровадила на лініях міських електричних колій додаткову оплату в розмірі 2 гр. до кожного квитка І і ІІ класу на відрізку від городоцького (копиткового) гостинця до головного залізничного вокзалу. З цієї метою для пасажирів міського трамваю, які їхатимуть зазначеним відрізком, буде запроваджено вокзальні купони по 2 гр., дійсні тільки разом зі звичайним квитком. Ці вокзальні купони не можна передавати іншим особам. Згадана ухвала міської ради набуде чинності 15-го ц. м.» 

«Втеча хлопчака. 13-річний Мєчислав Мацюх, учень гімназії, утік з дому батьків у Ярославі, ймовірно, до Львова». 

«Злодійську банду заарештували минулої ночі агенти поліції Кузьма і Пелещук. До банди належали підлітки Мєчислав Ґендош, Ян Цісінський і брати Влад. та Адам Куриласи. – Вони зізналися у здійсненні п’яти значних крадіжок, в тому числі вламання до залізничного вагону, з якого вони винесли кілька коробок цукру. Різноманітні крадені речі знайдено в помешканнях заарештованих під час обшуку».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 4 груд. — С. 3-4.

Газета "Gazeta Poranna"

«Зниклий. 70-річний Ян Боґнєвський, зарібник, який мешкає на вул. Снопківській, 81, позавчора вийшов з дому і досі не повернувся».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 4 груд. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Напад. На торговому ринку на пл. Бернардинській [тепер – пл. Соборна] різники Францішек Пєньонж, а також Владислав і Станіслав Островські напали на різника Антонія Петрушку в його магазині і без причини його побили, завдавши йому важким предметом рану на голові розміром 6 з половиною см. Петрушку відвезли на рятункову станцію. Під час бійки у нього пропало 70 кор.». 

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 4 груд. — С. 4.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Поліцейська хроніка. У слухача прав п. Мєчислава Волянського в кав’ярні “Рома” вкрадено чорне пальто з монограмою “M. W.”, вартістю 150 корон.

Художник-портретист Ян Цупак вчора оскаржив у поліції Давида Льове за те, що той узяв у різних осіб аванси за портрети, які Цупак нібито мав намалювати, хоча Льове не був на це уповноважений» 

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 4 груд. — С. 4.

Газета у форматі pdf