Львів у 1914-1915 роках

3 грудня 1913 року

  • 03.12.2013, 10:18
Журналістів теж обкрадали...До вашої уваги чергова порція замальовок з повсякденного життя австрійського Львова.

Газета "Gazeta Lwowska"

«З Міського казино. В суботу, 6-го ц. м., забава для дітей. Початок о год. 6 вечора. Список уже знаходиться в секретаріаті, в п’ятницю, 5-го ц. м., о 8 год. вечора, його буде остаточно закрито. Квитки видає секретаріат від 5 до 8 год. вечора»Цитата.

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 03 груд. — С. 4.

Газета «Нове Слово»

«Випадок при будові каналів. З причини будови каналу уставлено на вул. Руській для удержаня трамваєвого руху провізоричні містки. Вчера вечером один з таких містків на розі вул. Бляхарської [тепер – вул. Івана Федорова] і Руської завалив ся, при чім пукли рури: водопроводова і ґазова. На щастє випадок зауважено ще на час і завдяки скорій помочи запобігли катастрофі. На місци явили ся інжинєри з ґазівні, водопроводів та елєктровні, в тім місци рух трамваєвий перервали, а їзда на дворець і Високий Замок відбувала ся через пересіданє. До рана сподівають ся ушкоджене місце направити».

 // Нове Слово. — 1913. — 03 груд. — С. 5.

Газета "Gazeta Poranna"

«За шість зубів. Візника П. Кадіка оскаржено за те, що він, їдучи вул. Замарстинівською, наїхав на 5-річного Е. Баумвальда і вибив йому шість зубів».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 03 груд. — С. 4.

Газета «Руслан»

«Нечайна смерть. Вчера перед полуднем помер у Львові на удар серця учитель Іван Колодруб з Раменова львівского повіта. Смерть заскочила єго в електричнім трамваю, коли їхав до лікаря».

 // Руслан. — 1913. — 03 груд. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Нещасні випадки. Бетті Гіршова, власниця нерухомості, сідаючи до фіакру, впала на брук і зламала руку. Сьогодні перед полуднем робітники з необережності кинули на землю велику залізну рейку, при цьому вона впала на ногу 12-річному Адаму Ренху, який пробігав поруч, і зламала йому праву ногу. Рятункова служба відвезла хлопця до загального шпиталю».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 03 груд. — С. 4.

Газета "Gazeta Codzienna"

«Крадіжка в “Gaz. Codz.”. Вчора опівдні під приводом полагодження якоїсь справи до нашої редакції зголосидася така собі Марія Кобик і вкрала у нас значну суму. – Ми передали справу до розгляду поліції».

 // Gazeta Codzienna. — 1913. — 03 груд. — С. 4.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Крадіжка із вламанням. Проти ночі з 1-го на 2-го ц. м. невідомі злочинці вламалися до палацику нафтопромисловця п. Товарніцького на вул. Домбровського, 14 [тепер – вул. Рутковича
]. З каси викрадено близько 22000 кор. готівкою, а як виявилося в ході слідства, лише 11000 кор. Поліція здійснює подальші енергійні пошуки, які можуть дати дуже цікавий результат»

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 03 груд. — С. 4.

Газета у форматі pdf