Львів у 1914-1915 роках

29 листопада 1913 року

  • 29.11.2013, 09:15
«На ювилейний дар д-рови Іванови Франкови вплинуло досі... 16016.05 кор.»Як відбувався збір коштів на подарунок Іванові Франкові і як сто років тому захищали права споживачів?

Газета «Руслан»

«Сніг, який порошить у нас від вчера, впав в инших краях монархії в великій скількости. В Країні і Стирії панують сильні сніговії».

 // Руслан. — 1913. — 29 лист. — С.3.

Газета «Діло»

«На ювилейний дар д-рови Іванови Франкови вплинуло досі на вкладкову книжку “Дністра” ч. 8000 16016.05 кор. Виказ жертв показує за місяць падолист одинайцять позиций вкладок. В останних часах вплинули отсі значнійші жертви: від пп. Михайла Марітчака (Ясло) 50 кор., редакциїРади (Київ) 2537 кор., рогатинської філії “Просьвіти” 152 кор. та від учеників української приватної ґімназиї в Рогатині 100 кор.».

 // Діло. — 1913. — 29 лист. — С. 3.

Газета «Руслан»

«Виміна лихого тютюну. Головний директор тютюневого заряду, секцийний шеф Шахенштіль, помістив недавно заяву в орґані союза тютюневих трафікантів в справі виміни лихих виробів і таких, які не надають ся до ужитку, а які набуває ся в трафіках. Іменно при закупі цигар з отворених коробок, може купуючий вибирати і не приняти лихого товару. Коли знова в замкнених пачках є лихі папіроси, або занечищені чужими материялами, тоді може їх виміняти тютюневий заряд в головній дирекциї у Відні, при чім однак замісцеві консументи мусіли би їх висилати до Відня. Щоби і тим консументам улекшити виміну, хоче головна дирекция обдумати спосіб, який би уможливив виміну лихих товарів на місци в тих трафіках, в яких їх куплено. Сей припис відносить ся також до надпсованих виробів, се є спліснілих» 

 // Руслан. — 1913. — 29 лист. — С.4.

Газета «Нове Слово»

«Спроневіренє. Властитель складу футер при вул. Краківській ч. 26, Антін Млинарський, дав торговельному помічникови Петрови Павловському з Варшави футра вартости 1360 К до продажи, за що мав дістати провізию. Павловський поїхав до Тернополя, продав футра за 1000 К і сю квоту, як каже, програв сейчас в карти в нічній каварни».

 // Нове Слово. — 1913. — 29 лист. — С.5.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Нещасні випадки. Візник Єнджей Копачинський впав учора під власний віз на вул. Клепарівській. Колеса переламали йому ногу.

Під час будівельних робіт у клініці на вул. Пекарській великий камінь упав на 18-річного Гулія і зламав йому ліве стегно».

«На вулиці Жовківській [тепер– вул. Богдана Хмельницького] сьогодні зранку один із трамваїв міських електричних колій наїхав на Гелену Спіксувну, яка, впавши на брук, отримала значні ушкодження. Її відвезено до загального шпиталю».

«Поліцейська хроніка. У слухача медицини п. Казімєжа Флейтуха вчора з корпусу клініки на вул. Пекарській вкрадено хутро вартістю 300 корон.

Вчора заарештовано 20-річного Юзефа Пйонтковського, який пограбував Яна Конюша, відібравши гаманець з грошима, а надто поранивши його в обличчя гострим предметом» 

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 29 лист. — С. 4.

Газета у форматі pdf