Львів у 1914-1915 роках

24 листопада 1913 року

  • 24.11.2013, 09:45
«Руських часописий зовсім не маємо!»Які вакансії пропонували львівські вищі навчальні заклади, хто міг претендувати на отримання посагу від благодійного фонду, і наскільки благополучно складалися міжнаціональні відносини в багатокультурному місті?

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Конкурс з метою заповнення вакансії конструктора оголошено на кафедрі водного будівництва І у Політехнічній школі у Львові. Цю посаду, заробітня платня на якій становитиме 2400 корон на рік, колектив професорів надасть на два роки. Перевагу отримають ті кандидати, що мають свідоцтво про складення ІІ-го урядового іспиту. Подання зголошень до 15 грудня ц. р.».

«Конкурс на посаг у розмірі 400 корон з фундації ім. св. пам. графа Стефана Замойського оголошує товариство взаємних убезпечень приватних урядників. – На цей посаг можуть претендувати вбогі дівчата моральної поведінки, законнонароджені, віком 16–24 років, які є сиротами без обох батьків або тільки без батька, котрий в обох випадках був звичайним членом товариства взаємних убезпечень приватних урядників. Право надання посагів з цієї фундації мають загальні збори товариства».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 24 лист. — С. 4.

Газета «Нове Слово»

«Убийчий замах з любови. Вчера о год. 11 рано стрілив 3 рази до своєї любки Анєлі Мальцівної 29-літний готелевий служачий з Кракова Йосиф Бріль, який в сій ціли приїхав до Львова. Мальцівну пізнав він перед 2 роками і залюбив ся в ній до нестями, а що відозрівав її о зраду, рішив її убити. По злочині явив ся Бріль сам на поліциї і признав ся до свойого нерозумного вчинку. Його увязнено, а Мальцівна по заосмотреню ран остала дома під опікою своїх хлібодавців».

«Варта собі затямити. В неділю 23 с. м. зайшов я за порадою львівських знакомих на обід до реставрациї п. Лясоцького при Марійській площі, куди ще доси заходить спора пайка нашої львівської на провінціональної “сметанки”. В реставрациї побачив я много знакомих мені українських людий, почув ся отже мов в себе дома і при обіді попросив о “Діло”. На се одержав я вправді чемну, але болючу для мене відповідь: “Руських часописий зовсім не маємо!”. Чиж не сором і ганьба, щоб “за наше жито ще нас бито?”.

 // Нове Слово. — 1913. — 24 лист. — С. 5.

Газета «Діло»

«Уряднича бездітна родина віднайме умебльований, фронтовий покій, осібний вхід, евентуально удержанє. Адміністрация “Діла” В.».

// Діло. — 1913. — 24 лист. — С. 7.

Газета у форматі pdf