Львів у 1914-1915 роках

22 листопада 1913 року

«...кількість випадків скарлатини є найменшою за останні пару років»Як львівські лікарі протистояли інфекційним захворюванням, і яким чином благодійницькі організації підтримували бідних городян?

Газета "Kurjer Lwowski"

«З міської комісії здоров’я. У четвер відбулося засідання міської комісії здоров’я, на якому головний лікар д-р Леґежинський описав ситуацію зі станом захворюваності. Останніми місяцями було дещо більше, ніж звичайно, випадків дифтерії, причому з важкою формою перебігу, а відсоток хворих, які потерпіли від цієї хвороби, збільшився. Натомість кількість випадків скарлатини є найменшою за останні пару років, що головний лікар пояснює відкриттям відділень для інфекційних захворювань. Зрештою, відокремлення хворих запобігає поширенню інфекції. Без сумніву, вплинула і та обставина, що епідемія скарлатини, яка триває вже пару років, спричинила на певний час вироблення опірності у людей, тому що особи, вразливі до скарлатини, вже перехворіли нею раніше... Д-р Леґежинський також згадав про нападки певних газет, які вважають оголошення про випадки інфекційних хвороб у підміських ґмінах надмірними, ба навіть шкідливими. Фізикат [ міська санітарна служба] і надалі надсилатиме ці повідомлення, щоб вони могли застерегти громадськість від купівлі молока й інших продуктів харчування з заражених ґмін...».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 22 лист. — С. 1.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Чайна для вбогих. 2 грудня ц. р. о 11 годині комітет пань відкриває центову чайну для вбогих на вул. Городоцькій, 19. Протягом 19 років вона була благодійництвом для вбогих людей, які за 2 гелл. отримували велике горня чаю з цукром і булкою. Кількість виданих порцій іноді сягала 1300. З цього благодійництва користали і діти з замарстинівського притулку, яким щодня безкоштовно видавали близько 80 порцій чаю з молоком і булкою. У 1912/1913 році в чайній продано 96.397 порцій чаю, крім того, роздано безкоштовно в притулку і чайній 6010; всього видано 102.407 порцій».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 21 лист. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Наші слуги. Інженер Вітольд Карчевський узяв на роботу служницю Катерину Перун, яка після кількох днів служби пішла до розташованого неподалік шинку Емануеля Масса і взяла в нього 20 корон на рахунок п. Карчевського, після чого втекла. Іншу служницю, прізвище якої невідоме, прийняв ресторатор Адольф Ванґ. Через кілька днів вона залишила капелюшок, торбинку з 2 коронами і золотий перстень, і покинула роботу».

«Невдалий похід. Раніше караний злодій Ян Ленард хотів учора влаштувати похід за чужим майном в околицях вул. Кохановського [тепер – вул. Левицького]. Надійшли двоє поліцейських агентів і затримали свого доброго знайомого. При собі він мав револьвер із шістьма набоями, 13 бойових патронів, електричний ліхтар і інші дрібниці, пов’язані зі злодійським ремеслом».

«Крадіжки. У п. Ольги Боднар вкрадено книжечку галицької Каси ощадності з нарахованою сумою 235 корон.З гардеробу міського театру на ІІІ балконі у п. Амалії Дорнфельд вкрадено перламутровий лорнет.З возу, що розвозить білизну, який стояв на вул. Блонній [тепер – вул. Немирівська], вчора вкрадено 40 скатертин, половину з них було позначено літерами D. W.» . 

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 22 лист. — С. 6-7.

Газета у форматі pdf