Львів у 1914-1915 роках

20 листопада 1913 року

  • 20.11.2013, 09:26
«...на головному вокзалі у Львові запроваджено продаж квитків за окремими напрямками руху»До Вашої уваги чергова замальовка про повсякденне життя міста у давнину.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Зміни у продажі залізничних квитків на головному вокзалі у Львові. В касах на головному вокзалі у Львові запроваджено продаж квитків за окремими напрямками руху. Над вікнами кас перелічено напрямки і кінцеві станції, до яких та чи інша каса продає квитки. З цієї причини кількість кас збільшилася. Дирекція державної залізниці повідомляє громадськості про цю зручність, рекомендуючи подорожнім, щоб вони для власної користі перед купівлею квитка звертали увагу на написи над касами. Продаж квитків відбуватиметься, як і раніше, без перерв – удень і вночі».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 20 лист. — С. 5.

Газета «Руслан»

«З судової салі. В понеділок зачала ся перед львівскою лавою присяжних судиїв нова розправа проти б. пароха в Башні долішній Льва Полошиновича і Авраама Ґольдберґа обжалованих о обман, якого жертвою упав власник дібр Станислав Осоліньский і Лєвандовскі. Кромі сего о. Полошинович відвічає за обман, на шкоду своїх парохіян селян, від яких видурив поруку на свої зобовязаня і за підроблюванє вексилів. Розправі проводить радник Філіп, як вотанти засідають радники Ясіньский і Левицкий, обжаловує прокуратор Любинецкий, а пошкодованих заступає др. Пєрацкий. Полошиновича боронить адв. др. Ґрек. Розправа потреває довший час».

 // Руслан. — 1913. — 20 лист. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Розумово хворого Яна Путиру, він же Полотинський, який останнім часом, представляючись як д-р Фелікс Ґєдройц Віленський, ад’юнкт Намісництва в Боснії, виступав у судах як радник права, вчора відправлено зі слідчої в’язниці крайового карного суду до поліції, з метою поміщення його до Закладу божевільних на Кульпаркові».

 «Скандальний “бойко”. “Бойко” з Синевідська Михайло Стецький, який продає каштани-марони на вул. Вроновських [тепер – вул. Колесси], вчора сильно побив розносника гіпсових фігур Томаша Білічака, а надто розбив йому гіпсову фігуру за те, що той, купуючи марони, не погоджувався прийняти зіпсовані. Епілог цієї авантюри буде представлено перед судовими ґратами».

 «Поліцейська хроніка. З закритого помешкання п. Лукашевської на вул. Вінценти Поля, 9 [тепер – вул. Дороша] вчора викрадено срібний годинник. До помешкання п. Л. Елмерової на вул. Раппопорта, 7а вчора проник якийсь злодій і вкрав 80 кор. готівкою, а також кілька квитанцій кантору п. Хайєса про оплату лотерейних квитків».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 20 лист. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Неповнолітні злодії. Вчора схоплено чотирьох хлопців віком від 12 до 14 років, які пробиралися до складу дерева Фіша на вул. Городоцькій і виносили мішки з дровами, які потім продавали за низькими цінами».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 20 лист. — С. 5.

Газета у форматі pdf