Львів у 1914-1915 роках

16 листопада 1913 року

  • 17.11.2013, 09:29
«віче домагає ся, щоби правительство прийшло як найскорше з материяльною помочию...»За умов традиційного недільного затишшя львівські газети звернули максимальну увагу на події у світі, а серед львівських новин найдетальніше описували нещодавні публічні зібрання.

Газета «Руслан»

«Вічо судових функционарів. Дня 9. с. м. відбуло ся у Львові віче судових офіциянтів і помічників канцелярийних в справі поправи їх долі. Взяло в нім участь много львівських і провінциональних членів. Реферат виголосив п. Бол. Гостиньський, а в дискусії забирав голос межи иншими п. Дмитро Козак з Жовкви. По дискусиї ухвалили вічевики отсі резолюциї: Віче домагає ся іменованя канцелярийних помічників по трилітній службі офіциянтами і признаня судовим офіциянтам, по зложеню дотичних іспитів, права іменованя до ХІ. кл. ранґи державних урядників в тім самім часі, в якім одержують ту ранґу цертифіковані кандидати; дальше учасники віча домагають ся, щоби правительство подало до прилюдного відома інтересованих сторін зміст розпорядка що до контрактових урядників, розпорядка, який думає видати рівночасно зі службовою праґматикою, а якого зміст держить доси в тайні. Вкінци віче домагає ся, щоби правительство прийшло як найскорше з материяльною помочию судовим офіциянтам і канцелярийним помічникам, іменно при помочи підвисшеня службової платні» 

 // Руслан. — 1913. — 16 лист. — С. 3.

Газета "Gazeta Poranna"

«Громадянське зібрання на Богданівці. З нагоди знесення порохових погребів на Богданівці вчора у школі імені Сенкевіча відбулося зібрання мешканців цієї дільниці. На зібранні головував радний міста Солецький, який у своїй промові підкреслив значення знесення порохових погребів, причому висловив подяку президії міста за успішне вирішення цієї справи. Потім розгорнулася дискусія на тему потреб цієї частини міста. Слово брали багато промовців, з-поміж яких п. Грицьків поставив питання про винесення подяки п. Солецькому, який не шкодував зусиль для прискорення знесення порохівні. Громадянин Копчинський відзначив щедрість мешканців Богданівки, які, бажаючи взяти участь у викупі порохівні, зібрали 21000 корон. Комітет, який займається цією справою, залишився і надалі, щоби – спостерігати за розвитком цієї частини міста».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 14 лист. — С. 3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Поліцейська хроніка. Дві шкури кримських баранів, вартістю 140 корон, вкрав учора злодій у магазині кушніра Петра Карп’яка на вул. Руській.

На пл. Краківській [тепер – пл. Ярослава Осмомисла] у селянина Францішека Мазура з Давидова з кишені витягнули гаманець з сумою більш як 130 корон.

З дому родичів утекла 18-річна Катажина Ґрендувна, причому забрала з собою постільну білизну матері» 

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 16 лит. — С. 4.

Газета у форматі pdf