Львів у 1914-1915 роках

14 листопада 1913 року

  • 14.11.2013, 10:30
«Остання мода запроваджує низку ексцентричних новинок»Сьогодні проекту «Львів 100 років тому» виповнюється місяць. Шановні читачі, дякуємо, що Ви залишаєтеся з нами!

Газета «Діло»

«Новий будівляний терен у Львові. Міністерство війни дало дозвіл на усуненє порохівні на Богданівці. Тепер скасуєть ся кріпосний рейон і 360 морґів ґрунту, в одній з найрухливійших дільниць міста, буде могло покрити ся новими будівлями, а се вплине до певної міри на обниженє дорожні помешкань».

 // Діло. — 1913. — 14 лист. — С. 5.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«З міського театру нам пишуть: Через надзвичайний успіх “Дзядів” Міцкевича, на завтрашній, третій за порядком показ яких знову забракло квитків, цю виставу покажуть також наступної суботи після полудня. Завтра ввечері “Аїда” Верді, з Яніною Королевич-Вайдовою, яка заголовною партією в цій опері розпочинає гастролі на нашій сцені. Партію Амнеріс виконує Ада Некар; Радамеса, вперше, Іґнаци Манн, а в партії Рамфіса виступить Ромуальд Моссочи».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 14 лист. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Необережна їзда. Віз, яким керував Петро Сукач, вчора зіштовхнувся на вул. Замарстинівській з трамваєм з такою силою, що Сукач вилетів зі свого возу, наче з рогатки, впав на кам’яну бруківку і сильно забився. Нещасного відвезли на рятункову станцію».

«Утік з дому батьків 18-річний Олександр Гуменяк. Родичі марно його шукали, а зневірившись, звернулися до поліції по допомогу в пошуках невдячного синочка».

«Обережно на зупинках. Вчора на трамвайній зупинці біля віденської кав’ярні у п. Станіслави Нановської витягнули з кишені гаманець з сумою 100 к.».

«Примхи моди. Остання мода запроваджує низку ексцентричних новинок. Найновіша зачіска переносить центр ваги з потилиці на чубчик. Волосся вільне, гарно завите або укладене, має бути підняте догори і прикріплене шпильками до... дротяного кошичка, поміщеного на чубчику. “Декольте” зараз використовується ззаду і відкриває плечі від верху аж до – переможного кінця, бо має бути якнайдовшим. На бальних сукнях носять маленькі широкі мереживні туніки, які дуже нагадують маленький... кринолін. До такого бального вбрання на шию додається широка золота стрічка, подібна до нашийника».

Газета «Руслан»

«Стріча зими з літом. Із Славска в Скільщині доносять, що там з суботи на неділю впав перший сніг і вкрив гори, а рівночасно з Бродок коло Щирця доносять, що в тамошнім парку не лиш цвили але й зародили тепер в так пізній осени суниці а один корчик прислано навіть на показ до Львова. Також з инших сторін краю доносять, що цвитуть яблоні і розвивають ся деякі ростини мов би серед літа».

 // Руслан. — 1913. — 14 лист. — С. 3.

Газета у форматі pdf