Львів у 1914-1915 роках

13 листопада 1913 року

  • 13.11.2013, 09:00
«...заслугує на щире попертє зі сторони нашої публики»У листопаді Львів готувався зустрічати Губермана. Щоправда, не Ігоря, а скрипаля-віртуоза Броніслава.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Бюджет будівництва львівської каналізації. Другий віце-президент м. Львова д-р Шталь перебуває у Відні з метою забезпечення фінансування подальшого будівництва львівської каналізації й колекторів VII і IX. Ці роботи мають проводити протягом зимового сезону. Сума, необхідна для цього, становить 350000 корон».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 13 лист. — С. 2.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Концерт Броніслава Губермана, скрипаля світової слави, який відбудеться 21-го ц. м. у залі Муз. тов., викликав величезне зацікавлення. Цей музикант повертається до нас після трирічної перерви, щойно здобувши величезний успіх у Відні, щоб скоро знову надовго покинути Австрію для виступів у Росії, Англії та Америці...».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 13 лист. — С. 4.

Газета «Діло»

«Новий український адвокат у Львові. Недавно отворив у Львові при ул. Шашкевича ч. 2 адвокатську канцелярию д-р Михайло Волошин, довголітний співробітник в канцеляриї д-ра Ст. Федака. Д-р М. Волошин, звісний нашій ширшій публиці з уряджуваня концертів і театральних та концертових рецензий, які поміщував в нашій часописи, від кількох літ яко містоголова “Сокола Батька” стоїть на чолі сокільсько січового руху в краю і як директор Народного Дому на городецькім передмістю у Львові працює над економічним піднесенєм нашого міщанства, тож як адвокат заслугує на щире попертє зі сторони нашої публики». 

 // Діло. — 1913. — 13 лист. — С. 5.

Газета «Руслан»

«Утеча двох вязнів з тюрми. Залужний, б. ґімназийний ученик, засуджений на три роки вязниці за напад на старшу женщину в рабункових намірах і якийсь Щербан, злодій по фаху, утікли вчера з тюрми при ул. Батория [тепер – вул. князя Романа], спустивши ся по покраяних простирадлах, перелізши через комин, на низкий мур сусідної реальної школи».

 // Руслан. — 1913. — 13 лист. — С. 3.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Отруєння газом. Власник ресторану на вул. Сикстуській [тепер – вул. Дорошенка], Штайнбах, кілька днів тому прийняв на роботу 16-річног хлопця, який мав обслуговувати гостей, але не показав йому докладно, як слід поводитися з газовою піччю. Хлопець уночі погасив вогонь, але не закрив краник, після чого ліг спати. Сьогодні зранку його знайшли непритомним: він отруївся газом. Рятункова служба візвезла хлопця у важкому стані до шпиталю».

«Ліжко у полум’ї. В готелі “Метрополь” на вул. Панській [тепер – частина вул. Франка від пл. Соборної до вул. Зеленої] літня заміжня жінка, яка мешкала там тимчасово, алкогольно залежна, що спричинило її психічне захворювання, підпалила ліжко. Готельна служба погасила вогонь, а жінку віддала поліції, яка доставила її до комісаріату».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 13 лист. — С. 4-5.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Поліцейська хроніка. На горище будинку по вул. Божничій [тепер – вул. Сянська], 9 вчора забрався якийсь злодій і вкрав у одного з тамтешніх мешканців значну кількість білизни.

З закритого помешкання п. Анни Фрухсової на вул. Жовківській [тепер – вул. Хмельницького], 73 вкрадено зимове чоловіче пальто вартістю 120 корон». 

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 13 лист. — С. 5.

Газета у форматі pdf