Львів у 1914-1915 роках

10 листопада 1913 року

«...відбули ся збори надзвичайних професорів всіх висших шкіл»Поки переговори між польськими та українськими політиками про виборчу реформу зайшли у глухий кут, життя тривало далі. Університетські професори домагалися захисту своїх інтересів, і знову обговорювали розширення виборчих прав, яке мало стосуватися в першу чергу надання жінкам права голосувати.

Газета «Діло»

«Заходи професорів висших шкіл. У Львові відбули ся збори надзвичайних професорів всіх висших шкіл. Надзвичайні професори висших шкіл є в семій ранзі, та беруть платню восьмої ранґи, тільки мають активальний додаток семої ранґи. Надзвичайні професори домагають ся, щоб їх побори були менше більше зрівнані з поборами професорів звичайних. У Відни мають незабаром відбути ся збори надзвичайних університетських професорів, на які виїдуть також чотири відпоручники львівських професорів»

 // Діло. — 1913. — 10 лист. — С. 5.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Віче у справі зрівняння жінок у політичних правах відбудеться в залі Ратуші в середу, 12-го ц. м., о 6:30 вечора. Очікується участь багатьох радних і послів».

«Вогонь. Сьогодні зранку в будинку на вул. Словацького, 16 спалахнув вогонь. Загорілася балка, засунута до комина, після чого зайнялися флігельні сходи біля горища. Пожежна сторожа загасила вогонь».

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 10 лист. — С. 4.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«“Клептоманія”. До магазину золотаря п. Якубовського на вул. Галицькій позавчора зайшли дві елегантно одягнені молоді пані і попросили показати срібні портсигари. П. Якубовський показав увесь свій запас, жоден із запропонованих портсигарів не сподобався, і пані пішли, нічого не придбавши. Коли п. Якубовський ховав портсигари назад, йому здалося, що одного портсигара бракує. Він перерахував увесь свій запас і виявив, що бракує 7 штук, після чого заявив у поліцію на невідомих елегантних злодійок. Обоє низького зросту, одна – білявка в чорному, інша – шатенка в брунатному плащі».

«Клопоти бідного хлопця. Станіслав Антонюк, золотарський практикант, вул. Хоронщизни, 7 [тепер – вул. Чайковського], у п’ятницю ввечері загубив срібну торбинку вартістю 70 корон, з гладкою матовою оправою, всередині оправи вигравійовано напис “Травень 1911”. Бідний хлопець просить чесного знахідника повернути цю торбинку».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 10 лист. — С. 5-6.

Газета у форматі pdf