Львів у 1914-1915 роках

9 листопада 1913 року

  • 09.11.2013, 10:59
«...кожен з легкістю зможе влаштовувати в себе вдома кінематографічні вистави»Вихідні традиційно стали періодом відносного затишшя для преси, але ті видання, що виходили у світ, повідомляли не лише про поточні випадки з життя міста, а й про новинки технічного поступу, які з’являлись у Львові.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Виставка кн. Понятовського. Виставка на честь кн. Понятовського у Львові, відкрита в соту річницю його героїчної загибелі, викликала загальний інтерес. У восьми залах на третьому поверсі Національного музею ім. короля Яна ІІІ (Ринок, 6) зібрано дуже багато пам’яток, які стосуються як особи князя Юзефа, так і епохи його героїчних діянь... Виставка може похвалитися великою відвідуваністю, а надто постійно поповнюється пам’ятками, пов’язаними з кн. Юзефом, які надають їхні власники. Починаючи від завтра, виставка працюватиме до 3 год. по обіді».

«Переворот у світі кінематографу. Відома віденська фірма “Філіпп & Прессбурґер” заснувала філію у Львові (на вул. Казимирівській, 10 [тепер – частина вул. Городоцької від пл. Торгової до вул. Шевченка]), водночас впроваджуючи цікаву новинку, а саме домашні кінематографи. За низьку ціну і на вигідних умовах у львівській філії можна купувати необхідні апарати та випозичати фільми, внаслідок чого вже зараз кожен з легкістю зможе влаштовувати в себе вдома кінематографічні вистави».
«Постріл у хлопця. Францішек Ковальський, 14-річний хлопець, учора ввечері був поранений пострілом у ногу, коли переходив міст через Полтву на вул. Ставовій [тепер не існує, була бічною вул. Хімічної]. Рятункова служба надала йому першу допомогу і відвезла до шпиталю. Хто в нього стріляв, з’ясувати не вдалося». 

 // Kurjer Lwowski. — 1913. - 9 лист. — С. 2-3.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Кривава авантюра. В ресторані Вертлера на пл. Ґолуховських, 10 [тепер – пл. Торгова], вчора якихось двоє драбів напали на Петра Качковського і поранили його ножами».

«Поліцейська хроніка. На вул. Городоцькій вчора ввечері затримали розумово хворого чоловіка зі зв’язаними руками. Його віддано під опіку комісаріату ІІ дільниці.

Ян Кармаш, учень ІІ класу народної школи, позавчора вийшов до школи і зник без сліду».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 9 лист. — С. 4.

Газета у форматі pdf