Львів у 1914-1915 роках

8 листопада 1913 року

  • 08.11.2013, 10:44
Слюсарчука заарештовано за привласнення грошейВідсутність кордону між Львовом і Перемишлем дозволяла львівським злодіям-гастролерам часто туди навідуватися...

Газета «Руслан»

«Близька зима. Після віщовань поклонників теориї Фальба місяць листопад має розпочати ся дощами, що вже й маємо з вчерашним днем. Від 7. листопада (т. є. від нині) мали би впасти сніги, а вкінци і морози. Від половини листопада знова сніг, дощ і вітри на переміну, від 21. острий і дуже немилий воздух. Під конець місяці мають повторити ся сніговії.

Столітний календар предсказує коротко: початку понуро і острі вітри, опісля дощі і сніги на переміну. Останні дни з морозом».

 // Руслан. — 1913. — 8 лист. — С. 3.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Львівський фехтувальний клуб запрошує членів відвідати звичайні загальні збори Клубу, у п’ятницю, 14-го ц. м., у приміщенні клубу на вул. Городоцькій, 2б (Католицький Дім, ІІІ поверх). Предметом обговорення буде звіт чинного правління, вибір нового правління, а також розгляд найважливіших справ клубу. Інформацію про всі справи, пов’язані з загальними зборами і уроками фехтування, можна отримати в приміщенні Клубу між 7-ою і 9-ою годиною».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 8 лист. — С. 6.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Випадок на будівництві. Муляр Михайло Вітровий, який працював на будівництві школи на вул. Садівницькій [тепер – вул. Антоновича], учора впав на брук з висоти третього поверху і отримав струс мозку. Рятункова служба надала йому першу допомогу».

«Привласнення. Вчора заарештовано Миколая Слюсарчука, інкасатора хлібної фабрики “Меркурій”, який привласнив 2213 корон, переданих йому одержувачами продукції».

«Кривава авантюра. Вчора ввечері на вул. Сербській купець Бернард Фіш напав на торгівельного помічника Хаїма Заксенгауза і так сильно побив його палицею по голові, що закривавлений Заксенгауз упав на брук, втративши свідомість. Поліцейський відвіз побитого на рятункову станцію, де йому надали першу допомогу. Епілог цієї авантюри розіграється перед судовими ґратками».

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 8 лист. — С. 4.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Львівські злодії в Перемишлі. Протягом останніх трьох тижнів львівські злодії влаштували справжню навалу на Перемишль – де, однак, їх усіх виловив енергійний комісар Ґіртлер. Було заарештовано: Яна Кубіка, Еуґеніуша Файта, Яна Рабія, Миколая Феленкевича, Яна Волошина і особливо небезпечного індивіда Казімєжа Вишневського, того самого, який приблизно два тижні тому, тікаючи від поліцейського, що хотів його заарештувати, стріляв у нього з револьвера і важко поранив п. Беднарського, який переходив вулицю».

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 8 лист. — С. 11.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Утеча в’язня. З в’язниці карного суду у Львові втік такий собі Францішек Шляхтовський».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 8 лист. — С. 6.

Газета у форматі pdf