Львів у 1914-1915 роках

6 листопада 1913 року

  • 06.11.2013, 11:49
«...день у день відбувається справжнє паломництво мешканців з околиці»Клопоти, пов’язані з каналізацією міста, докучали громаді Львова не лише в новітні часи...

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Міський продаж молока. Не підлягає сумніву, що одним із найкращих нововведень апровізаційної комісії є міський продаж молока. Це, мабуть, найбільш пошукуваний продукт, найбільш потрібний, без якого не обійдеться жодна родина. Слід визнати, що міський продаж молока вирішальним чином впливає на врегулювання ціни цього продукту, і що “міське” молоко значно перевищує якістю будь-яке інше. До всіх приміщень, у яких продається “міське” молоко, день у день відбувається справжнє паломництво мешканців з околиці, в якій здійснюється продаж...»

«Про “запахи” на вул. Потоцького. Свого часу ми порушували питання негігієнічної й застарілої чистки каналізації кількох кам’яниць у горішній частині вул. Потоцького [тепер – вул. Тараса Чупринки], чистки, яка псує повітря в цілій околиці, причому зазначено, що ці роботи виконують удень. Публікація викликала зовсім небажані наслідки. Бо замість того, щоб застосувати сучасні методи усування нечистот, змінили лише пору доби, і тепер роблять це не вдень чи ввечері, а вночі. Результат є таким, що мешканці навколишніх будинків прокидаються зранку зі страшним головним болем, який викликає неймовірний сморід, або взагалі не можуть заснути через цей сморід. Маємо нове прохання до закладу очистки міста, щоб міняли не пору доби, а систему чищення» («Gazeta Wieczorna»

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 6 лист. — С. 7-8.

Газета «Діло»

«Котиліонові вечерниці уладжує Товариство Повітова “Січ” вул. Коперника ч. 5, в суботу дня 8. падолиста с. р. Початок о 9. год. вечер. Вступ за запрошенями; хто-б не одержав, може зголосити ся в Товаристві щодня від 6. до 8. години вечер. Стрій для П. Т. Пань звичайний, для Панів візитовий. Дохід призначений на добродійну ціль. Старшина»

 // Діло. — 1913. — 6 лист. — С. 6.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Личаківські авантюристи. Поліція заарештувала вчора муляра Кароля Кжижановського, Владислава Чепеля і Мар’яна Мерварта, які вчора ввечері розгромили шинок М. Баумґартена в будинку 155, поранили ножем у руку Станіслава Добіаза і стріляли з револьвера, а нещодавно важко поранили ножем Станіслава Павліковського» 

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 6 лист. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski poludniowy"

«Крадіжки. Леону Бєняшу, власникові цукерні на вул. Панській [тепер – частина вул. Франка від пл. Митної до вул. Зеленої], злодії завдали значної шкоди. Вони, очевидно, шукали готівку, а не знайшовши її, забрали банку з дрібними внесками, випили і повиливали лікер і горілку, з’їли і знищили значну кількість тістечок. Також забрали з собою кілька пляшок лікеру»

«Викрадення дружини. Іван Леськів, сторож будинку, заявив учора до поліції, що автомобільний шофер Антоній Ярош викрав його дружину і зник з нею зі Львова»

 // Kurjer Lwowski poludniowy. — 1913. — 6 лист. — С. 4.

Газета у форматі pdf