Львів у 1914-1915 роках

4 листопада 1913 року

  • 04.11.2013, 09:45
«...обговорення пропозиції про надання жінкам прав у ході майбутньої виборчої реформи»Після простою, пов’язаного з вихідними, львівські видання наче намагалися надолужити втрачене, подаючи хроніку новин аж від Дня всіх святих.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Комітет прихильників політичного рівноправ’я жінок запрошує всіх небайдужих до цієї справи на збори, які відбудуться в Літературно-мистецькому колі (Пасаж Міколяша) в середу, 5-го ц. м., о 7-ій год. вечора, з метою обговорення пропозиції про надання жінкам прав у ході майбутньої виборчої реформи. – Проф. Бр. Павлевський. Д-р Вітольд Левицький».

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 4 лист. — С. 2.

Газета "Gazeta Poranna"

«Будівництво автоматичної телефонної станції у Львові в будинку пошти на вул. Словацького вже розпочалося. З цієї причини кабінети президії дирекції пошти перенесено на другий поверх до крила, яке виходить на вул. Коперніка, вхід через браму від вул. Коперніка».

 // Gazeta Poranna. — 1913. — 4 лист. — С. 2.

Газета "Gazeta Lwowska"

«Затримання емігрантів. На тутешньому головному залізничному вокзалі в п’ятницю затримано Михайла Горвата і Петра Пом’яна, родом з Угорщини, які намагалися вирушити до Америки без жодних подорожніх документів».

«Втеча неповнолітньої. З дому своїх родичів утекла ще три дні тому 20-річна Марія Леонівна. Утікачка є брюнеткою з чорними очима. Була одягнена в коротке чорне пальто і попелясту сукню».

«Жертва спортсмена. На пл. Капітульній [тепер – пл. Катедральна] у п’ятницю якийсь мужчина, їдучи на велосипеді, збив 69-річного лахмітника Натана Штерна, який упав на бруківку і сильно поранив голову. Служба Рятункового товариства відвезла пораненого до загального шпиталю» 

 // Gazeta Lwowska. — 1913. — 4 лист. — С. 4-5.

Газета "Kurjer Lwowski poludnuowy"

«З солдатського задоволення. Трьом рекрутам 95 п. п. пощастило настільки, що вони втекли з казарми. Військова влада розшукує їх за посередництвом поліції».

«Злодійська невдача. Вчора обкрадено помешкання п. Гелени Щепановської на вул. Кадетській [вул. Гвардійська]. Злодії забрали дорогоцінності вартістю 400 корон. Незабаром поліцейський агент Зайнфельд помітив біля львівського ломбарду раніше караного злодія Юзефа Янішевського і заарештував його. З’ясувалося, що він мав при собі всі крадені дорогоцінності, які хотів закласти». 

// Kurjer Lwowski poludnuowy. — 1913. — 4 лист. — С. 4.

Газета у форматі pdf