Львів у 1914-1915 роках

3 листопада 1913 року

  • 03.11.2013, 09:00
«…злодій зупинився і вистрілив у напрямку поліцейського»Ми продовжуємо знайомити читачів з давніми львівськими новинами.

Газета «Діло»

«Замкненє бюра подорожі “Сьвіт”. На основі порученя львівського карного суду виїхав до Чернівців надкомісар поліції Тавер і в асистенциї черновецьких поліцийних урядників перевів ревізию в бюрі подорожи “Сьвіт”. Концесия сього бюра управнювала до продажі зелізничих карт і корабельних карт ІІ кляси і то лише тих товариств, які дозволені в Австриї. Тимчасом поліция зібрала материял, з якого виходить що се бюро було аґенциєю транспортовою та оставало в контакті з бюрами, що не мають дозволу в Австриї прим. Шарляха в Гамбурзі. Діяльність бюра припинено та замкнено комісийно його льокаль. Керманича бюра Таля Кнепера, який є спільником п. Р. Сірецького і урядників бюра Ісаака Руфа і Маркуса Раймера арештовано. Після увязненя Кнепера й замкненя черновецького бюра не міг функціонувати і львівський відділ підприємства відомий тут під фірмою “Сірецький і Сп.”, котрий був аґенциєю. Таким робом вчера перед полуднем опечатано й замкнено урядово представника французької лінії Compagnie generale transatlanticque, яке вів п. Р. Сірецький при ул. Городецькій ч. 97» 

«Влом у о. крил. Войнаровського. До мешканя о. крил. Тита Войнаровського, що живе в Юрі, закрав ся в суботу вечером незвісний вломник та порозбивав бюрка і шафи. Вартісних паперів не забрав. Чи забрав яку готівку, не відомо, бо влому довершено в часі неприсутности о. крил. Войнаровського, котрий разом з И. Е. митрополитом пробуває під теперішню хвилю в новонабутім майні Зарваници»Цитата.
 // Діло. — 1913. — 3 лист. — С. 3-4

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Постріли в поліцейського. Якийсь злодій ніс вчора вночі вул. Піярів [тепер – вул. Некрасова] пакунок з краденими речами. Побачивши поліцейського, він почав утікати, а поліцейський пустився за ним у погоню. Тоді злодій зупинився і вистрілив у напрямку поліцейського, який його наздоганяв. Постріл не влучив, однак злодій, скориставшись тимчасовою дезорієнтацією поліцейського, втік»

«Добросовісний знахідник. Фурман Мартин Дмитришин знайшов на вул. Дверніцького [тепер – вулиці Свєнціцького і Мушака] банкноту на 1000 корон і віддав її на зберігання поліції»

 // Gazeta Wieczorna. — 1913. — 3 лист.. — С. 7.

Газета «Руслан»

«Дух часу. Рідна мати віддала вчера у Львові в руки поліції Петра Федачка, 12-літного хлопця, за крадіж з вломом, виконаним на шкоду матери. Обіцюючий Петрусь волочив ся останними часами з ватагою таких як він підростків і крав, що ся вдало. Ніяка кара примінювана материю не мала успіху, бо малолітній злочинець утікав з хати і з своїми товаришами управляв злодійске ремесло. Вправивши ся в сій штуці, скористав з неприсутности матери, спровадив до дому кількох своїх товаришів, порозбивав разом з ними куфри і комоду і вкрав кільканайцять корон, які – як каже – проїв зі своїми товаришами. Мати, не могучи дати собі ради з виродком, віддала єго в руки поліциї»

 // Руслан. — 1913. — 3 лист. — С. 4.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Освячення нового корпусу дирекції державної залізниці у Львові. 7 грудня має відбутися освячення нового корпусу дирекції державної залізниці. Очікуємо на людні збори»

«Наслідки пияцтва. З вікна третього поверху будинку на вул. Вірменській на брук упав колишній сторож в’язниці Василь Федорас. Він був у нетверезому стані, хотів вихилитися через вікно і впав. Поки що у нього не виявлено серйозних внутрішніх травм, але попри це доставлено до загального шпиталю»

 // Kurjer Lwowski. — 1913. — 3 лист. — С. 4.

Газета у форматі pdf