Львів у 1914-1915 роках

31 жовтня 1913 року

«...зовсім не вистарчаюче, щоби могло спинити розпиванє широких мас робітничих»Справи галицької виборчої реформи в цей час обговорювалися на найвищому рівні, з залученням перших осіб Австро-Угорщини. У Львові вирішували більш локальні проблеми, на зразок обмеження розмаху торгівлі алкоголем і пошуку злодіїв. А ще до редакції «Діла» звертався такий собі Іван Цяпка, який намагався працевлаштуватися в адвокатській канцелярії. Тоді ще ніхто не знав, що наступного року почнеться війна, Цяпка зголоситься до Легіону УСС і згодом увійде в історію та навіть стане героєм стрілецького фольклору.

Газета "Gazeta Wieczorna"

«Намісник д-р Коритовський на сьогодні ще залишається у Відні і завтра буде на аудієнції у цісаря, якому має відзвітувати про поточний перебіг переговорів.
Голова українського клубу др. Кость Левицький сьогодні ввечері виїжджає з Відня, однак перед цим він радитиметься особисто з гр. Штюрґком.
У суботу ввечері намісник також приїде до Львова, де триватимуть подальші переговори» .

Газета «Діло»

«Обмеженє числа шинків у Львові. В 1910 році було у Львові 389 шинків і тоді міська рада, означуючи число шинків на дальше десятилітє рішила, щоби щороку побільшати число концесий о 2, так щоби в 1920 році число шинків зросло до 420. Тепер маґістрат і санітарна секция узгляднюючи бажаня населеня, поставила на вчерашнім засіданю міської ради внесенє, щоби зреасумувати ухвалу міської ради з р. 1913 та зредукувати число шинків до 392. Внесенє се принято, та воно зовсім не вистарчаюче, щоби могло спинити розпиванє широких мас робітничих, якому так ревно патронують “батьки міста” оплачуючи шинкарськими концесиями виборчі векслі головним виборчим гієнам»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Викрадання книжок. Власник книгарні на вул. Фредра п. Льонґин Хмелевський має поряд із крамницею склад, який закривається тільки на жалюзі. Це помітили молоді злодії, які вночі піднімали жалюзі і крали з пакунків різні книжки, які потім продавали по 10 або 20 грошів. Потерпілий організував облаву з успішним результатом. Вночі у крамниці схоплено чотирьох підлітків Зиґмунта Костеркевича, Антонія Бориславського, Яна Кжижановського і Йосипа Москвитина, сьогодні зранку схоплено ще двох – Петра Зубача і Міхала Форґєла. З цього видно, що було організовано цілу злодійську групу» .

«Загубився. Кілька днів тому з Копичинець до львівського шпиталю на лікування виїхав 14-річний Якуб Ландим. Вчора до Львова прибула його мати з наміром відвідати сина, і з жахом довідалася, що у шпиталі його нема» .

Газета «Діло»

«Кандадат адвокатури (конціпієнт початкуючий), пошукує місця в адвокатській канцеляриї. Посаду може обняти від 1. зглядно 15. падолиста с. р. Зголошеня з поданєм услівій на адресу: Іван Цяпка канд. адвок. Хишевичі, п. Рудки»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913