Львів у 1914-1915 роках

30 жовтня 1913 року

Нестабільні банки і неввічливі «водії»Теми, які львівська преса піднімала цього дня, можна назвати вічними...

Газета «Gazeta Wieczorna»

«Ліквідація Львівського Банку. Одну з найстаріших городянських фінансових інституцій поховано вчора ввечері на надзвичайних зборах Львівського Банку. Її утворено близько 30 років тому зі скромних внесків городян-ремісників під назвою “Товариство взаємного кредиту” і призначено для підтримки ремісничих кіл. Однак її дирекція прагнула – як сказав учора дир. Союзу заробіткових і господарських товариств п. Ульмер – перетворити цю “касу допомоги” на банк для великих прибутків і докерувалася до її смерті. Ця інституція мала поважну кількість членів – аж 1700, і протягом низки років процвітала, але з’явилася манія величі, і її перетворено на “Банк” з власною великою кам’яницею на розі вул. Валової і Собєського [тепер – вул. Братів Рогатинців], яка приносила заледве три з половиною відсотки; банк з великими і цілком непотрібними приміщеннями, зі значними адміністративними витратами, які поглинали прибутки. Коли настав економічний застій – Банк луснув»

Газета "Діло"

«Директор театру Гелєр кінетофонічним підприємцем. На Львів і Краків завязала ся кінетофонічна спілка, до котрої належить також директор львівського міського театру Гелєр і богато осіб з політичних польських кругів. Ся спілка вже незадовго буде у власних театрах давати “кінетофонічні” вистави»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Стоматологічний інститут. На вул. Зеленій, 5а у вівторок, 4 листопада ц. р., буде відкрито стоматологічний інститут університету (директор проф., д-р Антоні Цєшинський). Години прийому у будні – від пів на восьму до пів на дев’яту ранку»

Газета «Gazeta Lwowska»

«Урочиста присяга нещодавно призваних солдатів львівського гарнізону відбудеться в суботу, 1 листопада ц. р.» .

Газета «Gazeta Lwowska»

«Поліцейська хроніка. Вчора заарештовано візника Макса Штахля, який на вул. Казимирівській [тепер – частина вул. Городоцької від пл. Торгової до початку вул. Шевченка] збив з ніг якогось перехожого і на додачу вдарив його батогом за те, що той не поступився дорогою...
Якийсь хлопець віддав годинникарю Яну М’єнсовичу в ремонт старомодний дамський золотий годинник. Годинникар засумнівався і віддав цей годинник поліції, тому що підозроє, що хлопець цей годинник украв»

Газета «Gazeta Poranna»

«Під колеса трамвайного вагона потрапив учора в полудень на вулиці Казимирівській Мозес Вахман і отримав перелом лівої руки. – Вахман упав під трамвай через свою неуважність.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Розумово хворий. Саламон Лібер утік учора в місті під час супроводу його до закладу божевільних на Кульпаркові. Ліберу 27 років, він одягнений у бекешу»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913