Львів у 1914-1915 роках

28 жовтня 1913 року

Питання благоустрою гімназій і боротьба з епідеміямиСто років тому людину, яка з’являлася в центрі міста у спортивному костюмі, вважали такою, що одягнута за останнім писком моди. Однак не можна було виключати можливості, що цей денді виявиться звичайним злодієм.

Газета «Gazeta Lwowska»

«Громадське віче у справі приміщення VIII гімназії відбулося в суботу ввечері у залі Ратуші. Після доповіді п. Жмудзінського, який висвітлив повну невідповідність нормам приміщення цієї гімназії в будинку на розі вул. Чарнецького [тепер – вул. Винниченка] і Личаківської, виступило ще кілька промовців, після чого було ухвалено резолюцію, яка вимагала безумовного перенесення VIII гімназії з дотеперішнього приміщення до нового, спеціально збудованого і облаштованого будинку»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Скарлатина і дифтерія. Служба здоров’я м. Львова оголошує: У львівському повіті, у ґміні Попеляни зафіксовано дизентерію, у Дмитровичах – дизентерію, у Винниках – скарлатину і дифтерію. Міська служба здоров’я звертає увагу громадськості, що контакт із мешканцями цих ґмін, зокрема купівля у них продуктів харчування, може стати причиною зараження»

Газета "Kurjer Lwowski"

«З університету. П. Ушер Вайнреб, родом з Винник, отримав у тутешньому університеті ступінь доктора прав, а п. Станіслав Мінкевич, родом з Холма у Королівстві Польському, ступінь доктора філософії»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Невдала трансакція. Велике збіговисько постало вчора перед готелем “Ґранд” на вул. Карла Людвіга [тепер – непарна сторона просп. Свободи]. За хвилину через натовп протиснулася фігура поліцейського, який тримав за плечі молодика, одягненого в елегантний попелястий спортивний костюм і нові шкіряні “краги”. До них приєднався кінний поліцейський, і весь цей конвой вирушив вул. Яґеллонською [тепер – вул. Гнатюка] до інспекції поліції крізь натовп вуличних роззяв. Тут з’явився службовець “Загального депозитного банку” і попросив, щоб заарештованого звільнили. Він забрав його з собою до офісу, і там з’ясувалося, що це був двірник представництва “Загального депозитного банку” в Дрогобичі на ім’я Пилип Масяк. Він з’явився у кав’ярні “Ґранд” і за посередництвом певного громадянина намагався продати три нафтові перекази вартістю близько 1400 корон, які пропали у представництві банку. На нещастя Масяка, у кав’ярні відпочивав один із представників банку, який знав про зникнення переказів. Він і спричинив арешт. Масяк зізнався, що ці перекази він “узяв собі” зі столу. Телефоном зв’язалися з Дрогобичем, звідки повідомили, що останнім часом у представництві банку кілька разів траплялися крадіжки грошей. Одного разу зі столу касира було вкрадено 1400 корон. Ці збитки касир мусив відшкодувати з власних грошей. Після того, як Масяка зловили на гарячому, було наказано заарештувати його, оскільки підозрюють, що це він вчинив крадіжки. Тоді з львівського банку зателефонували до поліції, і елегантного “спортсмена” віддали до арешту»

Газета «Gazeta Lwowska»

«Поліцейська хроніка. До складу фруктів Теодора Голувки на вул. Личаківській, 51 проникли позавчора вночі злодії і викрали різні товари, завдавши шкоди на 300 корон.
З помешкання купця М. Цвібля на вул. Алембеків, 7 [тепер – вул. Таманська] в суботу викрадено срібні ліхтарі, ложки і виделки, загальною вартістю 150 корон.
В пасажі Міколяша у п. Артура Кагане вкрадено срібний годинник з коротким ланцюжком і золотим кулоном вартістю 120 корон»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913