Львів у 1914-1915 роках

26 жовтня 1913 року

Важка доля галицьких чиновників і успіхи ремісниківВашій увазі пропонується чергове число рубрики «Львів 100 років тому».

Газета "Kurjer Lwowski"

«Розташування наших установ. Ми отримали таку замітку: Я був цими днями у відділенні митного управління на головному залізничному вокзалі. Це управління розташоване в настільки потворному будинку, що просто охоплює здивування, як залізнична дирекція, яка виділила митному управлінню цей будинок, може допустити щось подібне. Цей будинок являє собою якусь велику стодолу, бруд неймовірний, стіни потріскані і можуть завалитися, чому не перешкодить те, що великі тріщини покрито вапном. Протягом літа ці “кімнати” реставровано і замазано потріскану стіну – а тимчасом чиновники працювали посередині величезної стодоли, заваленої пакунками.
Такого управління, яке, до того ж, часто відвідують, я у своєму житті ще не бачив.
А що найважливіше, що доступ до цього управління є справою неможливою – треба йти півкілометра повз різноманітні склади, і запитати, де воно знаходиться, не можна, тому що воно сховане від очей відвідувачів. Хоча для митного управління є достатньо місця на стороні фасаду біля головної дороги, щоб люди не здійснювали кілометрових пошукових експедицій за митним управлінням.
Просимо п. директора Рибіцького, щоб знайшов час розібратися в цій ситуації, щоб придивився до кімнат, відведених на митне управління на залізничному вокзалі, щоб перемістив це управління на сторону фасаду, і зрештою, щоб стримав протекційне ставлення до фірми Лайнкауф, оскільки це завдає незручностей громаді і відвідувачам...»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Виставка меблів. Від п’ятниці до неділі, 31 ц. м., у виставковій залі Технологічного інституту будуть демонструватися шкіряні меблі, виконані на курсах оббивальників тутешніми майстрами, слухачами курсів. Під час виконання було використано новітні технології як з конструкційної точки зору, так і з точки зору внутрішнього виконання. Відвідувачі виставки зможуть переконатися, що в нашому краї можна виготовляти меблі, які за якістю не поступатимуться закордонним»

Газета «Gazeta Poranna»

«Влада під ключем. До помешкання п. М. І. на вул. Баторія [тепер – вул. князя Романа], 24 на підставі судового рішення вчора прийшов судовий виконавець Я. Ґломбінський у супроводі уповноваженого Крайового банку М. Бартманського, щоб накласти арешт на нерухомість. Сторож, побачивши, що до помешкання за відсутності п. І. зайшли сторонні люди, закрив за ними двері, і пізніше не хотів випускати. Лише коли представники влади почали голосно гукати через вікно, з’явився поліцейський № 325 і звільнив в’язнів з вимушеної неволі»

Газета «Gazeta Lwowska»

«Кримінальна хроніка. Майстер-бетоняр, Ян Іваницький, вчора заявив у поліцію, що в шинку за Городоцькою рогаткою на нього напали мулярі Ян Слотвінський і Міхал Бялик, сильно його побили, а надто вкрали гаманець зі 170 коронами»

Газета «Gazeta Poranna»

«Сполохані коні. Залишені на Ґабріелівці [тепер – вул. Промислова] біля міської різні коні селянина Йосипа Маркевича перелякалися і пошкодили трамвайні вагони № 9 і 155»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913