Львів у 1914-1915 роках

25 жовтня 1913 року

Театри в умовах жорсткої конкуренції з кінотеатрамиСтрімкий технічний поступ і розвиток нового виду мистецтва – кінематографу – вдарив по представниках більш традиційних видів. Тож міський театр був змушений звертатися до міської влади з проханням про фінансову допомогу.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Одноразова субвенція для п. Геллера. Під головуванням президента п. Ноймана позавчора відбулося засідання театральної комісії, на якому було розглянуто звернення директора міського театру п. Людвіка Геллера, який з огляду на складне становище, в якому зараз перебуває львівський театр, забажав від ґміни різних пільг, наприклад, зниження орендного чиншу, плати за воду, електрику, утримання пожежної варти тощо. Ці пільги, за підрахунками театральної комісії, мали би складати 22 тисячі корон на рік. Крім того, директор театру п. Геллер просив, аби ґміна м. Львова заплатила внески до пенсійного фонду артистів львівської сцени за попередні роки.
Після виключення цього останнього питання з порядку денного, під час дискусії було визнано, що з огляду на те, що львівський театр з причин економічного застою і сильної конкуренції з кінотеатрами переживав останніми часами винятково складні хвилини, настільки, що минулого сезону дохід театру був на 40 тисяч корон менший, ніж у попередні роки, п. Геллеру слід прийти на допомогу. З цією метою після довгої дискусії комісія ухвалила, замість того, щоб надавати пільги у різних оплатах, виділити директорові театру п. Геллеру одноразову надзвичайну субвенцію в розмірі 20 тисяч корон, яка виплачуватиметься щоквартальними платежами, кожного разу – за підсумками чергового рішення театральної комісії...»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Пожежі. Вчора спалахнула пожежа в закладі фотографа Роснера на вул. Городоцькій. Від печі загорілися завіси, а від них – інше начиння. Збитки покрито за рахунок страхування. – Інша пожежа спалахнула в будинку броварні на вул. Майзельса [тепер – вул. Броварна]. Згоріла одна бочка з ячменем, а ще кілька бочок ячменю було знищено під час гасіння вогню. І тут збитки покрито страхуванням. – Під час обох пожеж працювала пожежна служба»

«Пригода радного міста. Російські жандарми на кордоні у Волочиську затримали радного м. Львова п. Бєнєдзького, оскільки він не мав у паспорті дозволу на виїзд за межі Росії, який видає російська поліція. П. Бєнєдзький повертався з Києва, де готельний портьє не залагодив йому паспортні формальності. Він був змушений зв’язуватися телеграфом з київською поліцією, а також відправляти телеграму президенту Нойману з проханням, аби він втрутився за посередництва намісника. Врешті надійшов дозвіл, і п. Бєнєдзький повернувся до Львова. Такі випадки часто трапляються на російському кордоні»

Газета «Gazeta Lwowska»

«Перепис поліцейських собак львівського Товариства дресирування і виховання поліцейських собак відбудеться в неділю, 26 ц. м., на узгір’ях Льоншанівки [тепер – південні схили парку «Знесіння»]. Початок о 2 годині по обіді. – Вхід вільний»

Газета «Діло»

«Молодець літ 23, матура з відзначенєм, енерґічний, будучність красна, оженить ся з панною до літ 20, – впливових родичів – знакомих, яка допоможе до укінченя послідного року поважних пятилітних студий. Фотоґрафия конечна, чесне посередництво бажане. Зголошеня до Адміністрациї “Діла” для “Оптиміста” до 10 падолиста с. р.» ().

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913