Львів у 1914-1915 роках

24 жовтня 1913 року

«...публічні вивіски застерігають, що для дітей тут нема місця»Поряд зі звичними темами, на шпальтах львівських газет за 24 жовтня знаходилося місце і обговоренню проблем оренди житла, і новинам зі світу Мельпомени.

Газета «Gazeta Wieczorna»

«З міського театру нам пишуть: Афіша завтрашньої пообідньої вистави для шкільної молоді анонсує “Мазепу” Ю. Словацького. Роль воєводи грає п. Хмєлінський, Амелії – п. Сємашкова, в ролі Мазепи дебют п. Мар’яна Полля. – Завтра ввечері на афішу повертається ефектна і захоплююча оперетка Легара “Єва” з незрівняною виконавицею заголовної ролі – п. Геленою Міловською...»

«Львів – Смольці. Вчора відбулося засідання комітету побудови пам’ятника Смольці. На цьому засіданні було обговорено деталі програми урочистого відкриття пам’ятника, а також термін проведення урочистості. Видається, що відкриття відбудеться 7 грудня ц. р. Остаточне ухвалення терміну і укладення програми довірено підкомітету»

Газета «Gazeta Lwowska»

«“Тільки для бездітних”. Щораз частіше на брамах новопосталих кам’яниць з’являються написи: “помешкання для оренди тільки для бездітних”. Вже і так дітям, закритим у незручних будинках, не можна бавитися на ґанках (подвір’їв майже нема!), балкони настільки малі, що на них заледве помістяться двоє людей – невдовзі може настати час, коли подружжя, які мають кількох дітей, будуть змушені кочувати поза містом.
Такий напис справляє попросту прикре враження – ще прикріше для дітей, які вміють читати. Хіба вони винні, що... є дітьми?
В Англії та Франції вже будують будинки зі спеціальним урахуванням гігієни, зручності і приємності для дитини, якою тамтешні суспільства дуже опікуються – у нас публічні вивіски застерігають, що для дітей тут нема місця. Це неморально і антисуспільно.
Хто знає психологію дитячої душі, яка всім переймається, зрозуміє, які сумні і надто болісні переживання може викликати ця картка.
“У століття дитини”, про яке зараз так багато говорять, просто важко повірити, щоб такий факт був правдою!»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Ганебні вибрики. Вчора хтось помалював якимось гострим предметом вітрини магазину Германа Ахта на вул. Леона Сапєґи [тепер – вул. Бандери] і цукерні Енґля. Потерпілі оцінили збитки у 2500 корон. На одній шибі було видряпано напис “Серетний” і зображення черевика. Поліція з’ясувала, що Серетний працює портьє у Політехніці, і його 12-річний син крутився перед вітринами згаданих купців. В одязі хлопчика знайдено кремінь з гострим краєм, і через це його підозрюють у спричиненні таких значних збитків, однак батько хлопчика категорично це заперечує»

Газета «Gazeta Poranna»

«Бандити гуляють. На вул. Замковій поблизу криниці на Аделю Аксер вчора напали п’ятеро підлітків, і один з них ударив її палицею по плечах. На крик потерпілої збіглися перехожі і захистили жінку від бандитів. Повідомлений про цей випадок комісар поліції негайно вислав агентів, які, керуючись свідченнями очевидців нападу, заарештували: Владислава Щепанського, Станіслава Камінського і Францішека Губіцького. Ще двоє нападників знаходяться на волі»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913