Львів у 1914-1915 роках

21 жовтня 1913 року

«...митрополит Шептицький брав участь в останніх переговорах у справі виборчої реформи»Представляємо чергову підбірку матеріалів рубрики «Львів 100 років тому». У сьогоднішньому дайджесті знайдеться місце не лише опису повсякденних випадків, але й більш глобальним питанням: і торгівлі у Львові (знайомі скарги на продавців та посередників, чи не так?), і майбутній реформі виборів до Галицького сейму, яка в жовтні 1913 р. була лише на стадії втілення в життя.

Газета «Gazeta Poranna»

«Митрополит Шептицький і виборча реформа. Як довідуємося, митрополит Шептицький брав участь в останніх переговорах у справі виборчої реформи і активізації Сейму. Зокрема, Митрополит у п’ятницю проводив зустріч з д-ром К. Левицьким, а в суботу – з намісником і д-ром К. Левицьким»

Газета "Kurjer Lwowski"

«З Політехнічного товариства. Дня 26-го ц. м. відбудеться поїздка членів Політехнічного товариства до Ходорова, з метою відвідання нової цукрової фабрики. Виїзд уранці о 10:03, повернення по обіді о 5:35. У програмі – спільний обід у залізничній ресторації з колегами зі станіславівського відділення. Зголошення про участь приймає секретаріат товариства до 19-го числа ц. м.»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Дорожнеча у Львові докучає всім щоразу більше, а в багатьох випадках, крім дорожнечі, ще й нечесність при доставці замовленого товару. Це стосується головно доставки вугілля. Звинувачення на цю тему, які друкують у часописах, могли б зайняти цілі томи – однак ці скарги залишилися без будь-яких наслідків. Громаду визискують – як і раніше, вугілля щораз дорожчає (зараз ціна при купівлі більших партій становить 1 кор. 85 гр., менших – 1 кор. 90 гр. за центнер), а крім того, треба зважати на те, що замовлену кількість ніколи не доставляють повністю. Єдиний спосіб вирішити проблему – це зважити на всі обставини перед купівлею, але не завжди є можливість вибору, зате постійно – великі клопоти і постійні скандали з візниками, які поводяться по-хамськи.
Дивно, що жодне з підприємств, які займаються продажем вугілля, не придумало способу протистояти несумлінним візникам. Якби такий підприємець забезпечив громаді чесну доставку, то отримав би хороший прибуток. Ідеться не тільки про втрати вугілля, а й про грубу поведінку візників, з якими не можна  дати ради, а що найбільш характерне – що і поставники вугілля відкрито визнають, що не можуть з цим справитися...»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Злодійські справи. Сьогодні повідомлено поліцію, що вчора ввечері в будинку № 4 по вул. Вільчеків нишпорили злодії. Тут порозбивали замки у помешканні п. Арона Дорфа, а з шухляд злодії забрали різноманітні коштовності вартістю близько 500 корон.
Пограбування здійснив сьогодні на пл. Стрілецькій якийсь невідомий молодик. Він підбіг до учня Романа Куриловича, збив його з ніг і вирвав з кишені сорочки годинник з коротким ланцюжком, після чого зник у натовпі»

Газета «Gazeta Wieczorna»

«Застереження щодо шахрайки. П. Кароліна Обергардова, директор жін. школи ім. Чацького у Львові, застерігає громадськість щодо якоїсь шахрайки, яка вже довший час відвідує приватні помешкання, наукові заклади і крамниці, і, стверджуючи про родинні зв’язки з п. О. та маючи фальшиві посвідчення і розпорядження, виманює різні пожертвування. Цю шахрайку в разі її появи слід віддати до рук поліції»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Посередник у працевлаштуванні. Такий собі Ян Казімєж Добровольський займається пошуком роботи, вихваляючись своїми знайомствами, і бере за це значну винагороду, але отримавши задаток, не допомагає обійняти посаду. Вчора його оскаржено у поліції; він узяв у родичів панни П. Г. 150 корон за посередництво у влаштуванні на роботу в Іпотечному банку, але все закінчилося тільки обіцянкою»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Результати футбольних матчів у Львові. “Поґонь” перемагає “Лехію” з рахунком 4:2, маючи у складі чотирьох гравців з “Поґоні ІІ”. Судив п. Білор. “Чарні” перемагають “Гасмонею” з рахунком 6:1. Судив п. Конєвич. Молодіжна команда “Поґоні” перемагає “Одвет” з рахунком 2:0. Судив п. Одвет»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913