Львів у 1914-1915 роках

20 жовтня 1913 року

«... оженить ся зі старшою панною або бездітною вдовою»Продовжуємо знайомити читачів з львівськими новинами за 1913 рік.

Газета «Діло»

«Посьвяченє школи ім. Б. Грінченка у Львові. Вчера год. 12 в полудне посьвячено локаль приватної 4 клясової народної української школи ім. Бориса Грінченка на городецькім передмістю у Львові. На обширнім подвірю, що належить до двох двоповерхових реальностей нашого товариства “Дністер” при ул. Городецькій ч. 95 і 97 зібралось до тисячки людий»

Газета «Gazeta Wieczorna»

«Нахабний злодій. Агенти Зайнфельд і Янкевич заарештували сьогодні зранку в кам’яниці на вул. Кадетській [тепер – вул. Гвардійська], 32 відомого злодія Адама Томасюка. Під час відведення його з третього поверху Томасюк несподівано вискочив з вікна другого поверху, заскочив на дах комірчини, звідти перескочив через якийсь паркан і зник з очей агентів і поліцейських солдатів, які його переслідували. Натомість Бог послав – каже агент Зайнфельд – іншого злодія разом із краденим хутром. Цю крадіжку здійснив Іґнаци Венклер, а потерпілим був судовий радник Зайончковський».

Газета «Gazeta Wieczorna»

«Заарештовані ворожки. Вони пророкували людям майбутнє, гадаючи по руці, і ходили від дому до дому, за невеликі гроші розповідаючи охочим про їхню майбутню долю: клопоти і радощі. – Одягнені у лахміття дві циганки, Марія Риль і Катерина Порадій, заробляли лише ворожінням, вже довший час перебуваючи у Львові. – Поліція, однак, не визнала цієї доброї місії і заарештувала обох ворожок, звинувачуючи їх у... волоцюзстві»

Газета "Kurjer Lwowski"

«Віддячив. Безробітний Ліпа Лейбах отримав співчуття з боку п. Зиґм. Ценґута і п. Яна Дашека, які довірили йому два візки і пару коней, щоб він заробляв як візник. Спритний Лейбах волів відразу отримати велику суму, продав коней і візки і зник зі Львова, спричинивши своїм доброчинцям збитки в розмірі близько 3000 корон»

Газета «Діло»

«Вдовець, урядник, оженить ся зі старшою панною або бездітною вдовою. Посаг вимаганий буде забезпечений на реальности. – Люблячі сільське господарство мають першенство. – “Вишневий садок” Львів, restante»

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 14.10.1913