Львів у 1914-1915 роках

17 жовтня 1913 року

«...вводять громадськість в оману, щоб збути свій товар»До Вашої уваги – черговий огляд давньої львівської періодики і короткий нарис одного дня з життя нашого міста сто років тому.

Газета "Kurjer Lwowski"

«Міське опалення. Управління міського опалення надіслало нам таке повідомлення: З приводу щораз частіших скарг на установу, управління міськ. опалення звертає увагу на те, що численні приватні підприємці видають себе за фірму міського опалення і вводять громадськість в оману, щоб збути свій товар. Вози, які розвозять міське паливо, позначені порядковим номером і написом “міське опалення”, а розвізники мають на грудях відзнаку з гербом міста і носять шапки міських кольорів, позначені написом “Склад палива гміни м. Львова”. Відзнака на грудях і шапка позначені номером, який відповідає номеру возу.
Управління міськ. опалення просить звертати увагу на ці відзнаки, оскільки приватні підприємці іноді одягають своїм працівникам міські шапки, але без напису і без відзнак з гербом міста».

Газета "Gazeta Wieczorna"

«З міста. В день негоди – а таких днів цього року у нас було аж забагато – Львів має плачевний вигляд. Багато вулиць у самому середмісті розкопано, завалено великими купами землі, яка дуже часто перетворюється на болото і “запаскуджує” інші вулиці так, що нема мови про те, аби перейти, не забруднивши черевики і вбрання. Люди скаржаться на це, пишуть листи до редакції, приходять зі скаргами особисто, але ради на це нема, крім одного: терпіння! Скоро настане зима, роботи буде перервано, і вже навесні матимемо свіже, але, можливо, більш рясне болото».

Газета "Kurjer Lwowski"

«Музичне товариство “Гармонія” у Львові 15-го числа ц. м. відкрило безплатну школу інструментальної музики, в якій по обіді та ввечері даватимуть уроки гри на різних духових та смичкових інструментах. Прийматимуться учні з бідних родин віком 13–17 років, які після чотирьох років навчання зможуть отримати місця при військових та цивільних оркестрах. Зголошення з батьком чи опікуном та зі шкільним свідоцтвом і метрикою про хрещення управління приймає щоденно о 5–8 год. по вул. Арсенальській, 6 [вулиця тепер не існує, знаходилася на місці скверу біля Домініканського собору], другий поверх» («Kurjer Lwowski»).

Газета «Gazeta Lwowska»

«Кімнатний вогонь. Учора ввечері в одній з квартир будинку на вул. Янівській [тепер – вул. Шевченка], 14 спалахнув вогонь. Власне, загорілася сажа у коминах, які сполучають дві кухні. У квартирах мешканців запанувала паніка. Зусиллями мешканців вогонь вдалося загасити без великих збитків».

«Замах самогубця. Вчора ввечері замах на власне життя на вул. Личаківській здійснив Міхал Кєда, служитель загального шпиталю, який випив хлорної ртуті. Його відвезено до загального шпиталю. Причиною спроби самогубства, ймовірно, була втрата роботи» («Gazeta Lwowska»).

«В трамваю. Мати сідає з дитиною. Кондуктор дає білєт для місця, яке означує мати, а дитина дає пять-коронівку, яку держить в руці. Кондуктор видає решту по джентельменьски дитині. Дитина звертає ся до матери і кличе: Мамцю, та він приняв фалшиву 5-коронівку. Мати бентежить ся, а розбавлена публика наївною радостию дитини і збентеженєм матери плеще і собі в руки».

«Львів 100 років тому» - спільний проект Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, управління внутрішньої політики та ЛКП "Міський центр інформаційних технологій".

Газета за 17.10.1913