Протокол громадських слухань проекту рішення «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій індивідуально по кожному будинку для населення у м.Львовi »

 • 2779

Протокол громадських слухань

проекту рішення

«Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій індивідуально по кожному будинку для населення у м.Львовi »

Громадські слухання відбулись 21 січня 2008 року в приміщенні сесійного залу Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок, 1.

Для участі у громадських слуханнях зареєструвалось 146 учасників.

На громадських слуханнях  виступили:

Ю.Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства.

Організація, програма та регламент проведення громадських слухань.

І.Квик, заступник начальника управління з питань експлуатації та ремонту житлового фонду, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури.

Стан тарифної політики в частині сплати квартирної плати мешканцями міста та про необхідність перегляду тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у м.Львові.

І.Колодка, заступник начальника відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики.

Презентація проекту рішення  «Про затвердження тарифiв на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій індивідуально по кожному будинку для населення у м.Львовi »

С.Компанієць, представник Львівської міської спілки захисту прав громадян.

Співдоповідь щодо правомірності розгляду питання про перегляд тарифної сітки на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у м.Львові.

Т.Дяків, депутат Львівської міської ради, представник громадського об'єднання «Громадський форум Львова»

Про правові підстави та наслідки прийняття проекту рішення  «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій індивідуально по кожному будинку для населення у м.Львовi».

Порядок денний.

1. Про обрання головуючого та секретаря громадських слухань.

2. Про порядок організації роботи громадських слухань.

3. Доповідь проекту рішення «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій індивідуально по кожному будинку для населення у м.Львовi», запитання до доповідача, внесення пропозицій та зауважень до тексту проекту рішення по суті.

4. Прийняття рішення громадських слухань щодо проекту рішення.

По питанню першому виступили:

В.Черномський, журналіст г. «Ратуша», який запропонував обрати голову та секретаря громадських слухань.

Ю.Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства, запропонував президію громадських слухань сформувати за принципом: голова та секретар з числа представників виконавчих органів Львівської міської ради, співголову та співсекретаря з числа представників громадських організацій.

Вирішили обрати:

  головою громадських слухань - І.Квика, заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури. співголовою громадських слухань - Т.Дяківа, депутата Львівської міської ради, представника громадського об'єднання «Громадський форум Львова» секретарем громадських слухань - Ю.Лукашевського, начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» співсекретарем громадських слухань - С.Компанійця, представника Львівської міської спілки захисту прав громадян

Голосування:

"ЗА" - одоголосно.

По питанню другому виступив:

Ю.Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства, який запропонував організувати роботу слухань наступним чином:

1. Заслухати підготовлені виступи учасників громадських слухань.

2. Заслухати запитання учасників громадських слухань.

3. Заслухати пропозиції та зауваження до тексту проекту рішення по суті учасниками громадських слухань.

4. Голосування учасників громадських слухань за проект рішення.

Голосування:

"ЗА" - одоголосно.

По питанню третьому виступили:

І.Колодка, заступник начальника відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики. Презентація проекту рішення  «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій індивідуально по кожному будинку для населення у м.Львовi »

В ході обговорення проекту положення учасниками громадських слухань були висловлені  наступні пропозиції:

С.Компанієць, Львівська міська спілка захисту прав громадян:

  Складові розрахунку даного тарифу мають формуватися послідовно за наступним принципом:

1) визначення спектру послуг (замовлення на послуги) зі сторони мешканців;

2) на основі замовлень мешканців має бути сформований річний план роботи підприємств, які надають послуги;

3) на основі узагальненої інформації провести безпосередній розрахунок тарифної сітки на послуги для мешканців міста.

О.Мацех, громадське об'єднання «Громадський форум Львова»:

  Провести більш широке інформування мешканців щодо положень проекту рішення та Додатку № 6 до нього, шляхом розміщення у кожному із ЖЕКів списків із зазначенням інформації щодо нової тарифної сітки для кожного будинку окремо. Проект договору, який пропонується до укладання ЛКП з мешканцями має містити істотні умови та ґрунтуватися на Законі України «Про захист прав споживачів» та Законі України «Про житлово-комунальні послуги»

М. Іванов, ВГО Спілка власників житла України:

  При формуванні даного тарифу обов'язково має бути враховано зауваження антимонопольного комітету. Зобов'язати ЛКП розробити та відкрито представити свої річні бізнес-плани. Створити базу підприємств, які надають дані послуги, з тим щоб мешканці мали змогу самостійно вибирати підрядника послуг.

В.Черномський, г. «Ратуша»:

  Зауваження до п.п.9.3. і п.п.9.4. в частині можливості оскарження в судовому порядку необґрунтованого укладання договору без згоди мешканця та необхідності проведення юридичної експертизи складання актів-претензій між замовником та виконавцем послуг.

В.Закордонець, ЛОМО «Громада мешканців вулиці Канівської»:

  Провести юридичну експертизу договорів, що пропонуються укласти з тим щоб запобігти порушенню прав споживачів, прав власників приватного житла. Укладати трьохсторонній договір між мешканцями, власниками будинку та підприємствами ЛКП. Деталізувати пункти 1,8,9 Додатку №1.

Т.Дяків, депутат Львівської міської ради, представник громадського об'єднання «Громадський форум Львова»:

  В проекті договору чітко визначити перелік послуг, а також права, обов'язки і відповідальність мешканців з організаціями, які будуть надавати послуги з метою чіткого унормування подальших двосторонніх відносин.

Т.Гаталяк, Громадянська мережа «ОПОРА»:

  Провести побудинкове інформування мешканців щодо нової тарифної сітки, яку планується запровадити та в обов'язковому порядку заслухати звіти за виконану в попередньому році роботу ЛКП. Після ознайомлення мешканців з новою тарифною сіткою та умовами укладення договорів провести повторні громадські слухання в кожному з районів міста, а згодом і загально міські.

Н.Сандуляк, мешканка:

  п.10 Додатку №1 викласти в такій редакції: "Вивезення твердих побутових відходів оплачується мешканцями, виходячи з встановлених підприємствами перевізниками рахунків за фактичні обсяги вивезення ТПВ на 1м.кв."

По питанню четвертому виступив:

Ю.Лукашевський, начальник відділу громадського партнерства, який запропонував прийняти даний проект рішення  за основу та до протоколу громадських слухань всі вище озвучені пропозиції.

Голосування:

"ЗА" -  96

"ПРОТИ" - 0

"УТРИМАЛОСЬ" - 50

Секретар громадських слухань                                                                              Ю. Лукашевський

Співсекретар громадських слухань                                                                      С. Компанієць

Голова громадських слухань                                                                                  І. Квик

Співголова громадських слухань                                                                          Т. Дяків

Зауваження співсекретаря громадських слухань

п. Компанійця С.М.

звертаю увагу на порушення вимог ЗУ «Про засади державної регулятивної політики в Україні», зокрема ст..36 - не було оприлюднено в газеті «Високий замок» від 29 жовтня 2007 р. повного тексту проекту рішення який обговорювався та не відповідає зміст проекту який було оприлюднено змісту проекту рішення який обговорювали.

На засіданнях робочої групи не були пред'явлені висновки обласної інспекції цін.

Додатку № 6 до проекту рішення, а саме які тарифи затверджені, ніхто з присутніх на громадських слуханнях не бачив.

Поступила пропозиція оприлюднити в газеті «Ратуша» повний текст проекту рішення, після чого провести повторні громадські слухання.

Друге зауваження до вступної частини проекту рішення - необхідно керуватись постановою господарського суду Львівської обл.. від 11.12.2006р. якою Апеляційний господарський суд Львівської області Рішення МВК № 1032 від 30 вересня 2005 р. незаконним, в цьому рішенні виконкому взагалі не затверджувались тарифи на утримання  будинків та при будинкових територій

Третя пропозиція: зробити розрахунок збитків комунальних підприємств, через визнання незаконним рішення МВК  № 1032 від 30.09.05 та в проекті рішення внести клопотання до сесії міської ради про відшкодування збитків

24.01.08                                                                                                                     С.Компанієць