Громадські слухання щодо граничних розмірів плати за проживання в гуртожитках у місті Львові

  • 2894

3 грудня 2007 року о 16.00 у сесійній залі Львівської міської ради, за адресою: м.Львів, пл.Ринок,1, каб.202 відбудуться громадські слухання проекту  рішення  "Про граничні розміри плати за проживання в гуртожитках у місті Львові".

Пропонується встановити граничний розмір плати для громадян, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, за проживання у гуртожитках, що є в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних відносинах, у розмірі фактичних витрат на утримання одного ліжко-місця з врахуванням комунальних послуг, але не вище ніж  105,0 грн. на місяць.

Пропонований регламент для доповідей та виступів учасників слухань:

Час проведення слухань 16.00-18.00

Представлення проекту положення - до 30 хв. ( Час на доповідь до 10 хв.)

Запитання учасників слухань по суті проблеми - до 20 хв. (Час на запитання - до 2 хв.)

Обговорення та внесення пропозицій до 60 хв. (Час на виступ - до 5 хв.)

Голосування внесених пропозицій до 10 хв.

З питань організації та проведення громадських слухань просимо звертатись у відділ громадського партнерства управління "Секретаріат ради" за тел. 297-57-63 або на електронну скриньку: civicpartner@ukr.net. Запрошуємо усіх охочих.

РІШЕННЯ

Про граничні розміри плати

за проживання в гуртожитках

у місті Львові

Керуючись Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні",  "Про ціни і ціноутворення, "Про житлово-комунальні послуги", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів) зі змінами і доповненнями та від 12 липня 2005 р. N 560 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", заслухавши інформацію директора департаменту житлового господарства та інфраструктури про необхідність встановлення плати за проживання в гуртожитках, враховуючи фактичні витрати утримання відомчих гуртожитків у 2006 році та їх пропозицій щодо встановлення плати за проживання в гуртожитках у подальшому, виконавчий комітет вирішив:

1. Встановити граничний розмір плати для громадян, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, за проживання у гуртожитках, що є в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних відносинах, в розмірі фактичних витрат на утримання ліжко-місця з врахуванням вартості комунальних послуг, але не більше ніж 105,0 грн за одне ліжко-місце в місяць.

2. Громадяни, іноземці та  особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, в тому числі і сімейні громадяни,  які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні,  вносять плату за користування житлом за тарифами встановленими для населення у м.Львові та відшкодування вартості наданих комунальних послуг (теплопостачання, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення) за тарифами, встановленими для населення.

3. Утримання додаткового персоналу, понад встановлені норми, здійснюється понад розмір плати за користування житлом за погодженням з мешканцями гуртожитку.

4. Підприємства затверджують вартість одного ліжко-місця у гуртожитку, виходячи із можливостей надання комунальних послуг та вимог чинного законодавства.

5. При зміні цін/тарифів на житлово-комунальні послуги (тепло-, водопостачання та водовідведення, вивіз смітті) та енергоносії (газ природний, електроенергія)  підприємства надають розрахунки скоригованого тарифу в департамент житлового господарства та інфраструктури для підготовки проекту рішення виконавчого комітету щодо розміру коефіцієнта підвищення діючого тарифу.

6. Рішення набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

7.Відділу громадських зв'язків організаційно-інформаційного управління оприлюднити це рішення через засоби масової інформації.

Відповідальний: начальник                                                                                                                               організаційно-інформаційного                                                                                                                                  управління.

8. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови.

Міський голова

.

.

Аналіз регуляторного впливу встановлення граничного розміру плати за проживання в гуртожитках

1.     Визначення проблеми:

Відповідно до рішення виконавчого комітету від  08.06.2007р. виконавчий комітет прийняв рішення № 338 "Про розгляд протесту прокурора м.Львова від 28.03.200р. № 196-вих", задоволено протест прокурора м.Львова та скасовано рішення виконавчого комітету від 16.06.2006р. № 733 "Про граничні розміри плати за проживання у гуртожитках".

Основною причиною скасування рішення виконавчого комітету від 16.06.2006р. № 733 "Про граничні розміри плати за проживання у гуртожитках" було невідповідність чинній постанові Ради Міністрів УРСР від 3.06.1986 № 208 величини тарифу, якою передбачно, що витрати на комунальні послуги входять до ставки плати за користування жилою площею і окремо плата за них не стягується.

Враховуючи наведене, виникла необхідність підготовки регуляторного акта  щодо встановлення граничного розміру плати за проживання в гуртожитках.

2.     Механізм розв'язання проблеми

Для розв'язання проблеми пропонується встановити граничний розмір плати для громадян, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, за проживання у гуртожитках, що є в спільному користуванні кількох осіб, які не перебувають у сімейних відносинах, у розмірі фактичних витрат на утримання одного ліжко-місця з врахуванням комунальних послуг, але не вище ніж  105,0 грн. на місяць.

Громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, в тому числі і сімейним громадянам, які проживають у приміщеннях, що перебувають у їх відособленому користуванні, будуть вносити плату за користування житлом за тарифами встановленими для населення відповідного населеного пункту та відшкодування вартості наданих комунальних послуг (теплопостачання, газо-, електро-, водопостачання та водовідведення) за тарифами встановленими для населення.

З метою відстеження результативності рішення виконкому про встановлення граничного розміру плати за проживання в гуртожитках пропонуються такі заходи:

- обговорення результатів і наслідків прийнятого регуляторного акта;

- вивчення громадської думки щодо граничної розміру плати за проживання в гуртожитках.

«Зауваження та пропозиції щодо введення регуляторного акта просимо подавати у письмовому вигляді департаменту житлового господарства та інфраструктури і управлінню промисловості та підприємництва до 26 листопада 2007 року за адресою: 79008, м.Львів, пл.Ринок,1, кім.338, 341, або на електронну адресу: gazda@city-adm.lviv.ua. Інформацію щодо ознайомлення з регуляторним актом та аналіз регуляторного впливу встановлення граничного розміру за проживання в гуртожитках розміщено на Web-сторінці Львівської міської ради в розділі «Підприємництво» за адресою:www.city-adm.lviv.ua»