Результати громадських слухань проектів ухвал ”Про внесення змін до ухвали міської ради від 30.12.2004р. №2014 „Про затвердження Положення про збір за право проведення кіно-і телезйомок у м.Львові” та проекту ухвали “Про внесення змін та доповнень до ухва

  • 1075

Громадські слухання відбулись 15 жовтня 2007 року в приміщенні сесійного залу Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок, 1.

Для участі у громадських слуханнях зареєструвалось 10 учасників.

На громадських слуханнях  виступили:

Ю.Лукашевський , начальник відділу громадського партнерства, управління "Секретаріат ради"

Організація, програма та регламент проведення громадських слухань.

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін, управління економіки

Презентація проектів ухвал "Про внесення змін до ухвали міської ради від 30.12.2004р. №2014 „Про затвердження Положення про збір за право проведення кіно-і телезйомок у м.Львові" та "Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 24.06.2004р. №1492 „Про збір за право використання місцевої символіки" (зі змінами та доповненнями).

В ході обговорення проекту положення учасниками громадських слухань були висловлені  наступні пропозиції:

Пропозиції:

Учасник громадських слухань:

У переліку назв і зображень архітектурних та історичних пам'яток, що належать до місцевої символіки, деталізувати інформацію за використання слова чи зображення здійснюватиметься збір за використання місцевої символіки.

Обговорення

Проект ухвали "Про внесення змін до ухвали міської ради від 30.12.2004р. №2014 „Про затвердження Положення про збір за право проведення кіно-і телезйомок у м. Львові"

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: представила проект ухвали "Про внесення змін до ухвали міської ради від 30.12.2004р. №2014 „Про затвердження Положення про збір за право проведення кіно-і телезйомок у м.Львові". Г.Стадницька-Гірняк відзначила, що впродовж 2006 р. та за перші 9 місяців 2007 р. до міського бюджету  за право проведення кіно-і телезйомок надійшло 12,3 тис. та 68 тис. грн. відповідно. Також, Г.Стадницька-Гірняк зазначила, що зміни в ухвалу торкаються лише збору за проведення кіно- і телезйомок в нічний час становитиме 20 неоподаткованих мінімумів, збір за зйомки в денний час залишається незмінним.

Учасник громадських слухань: що було причиною зростання надходжень до бюджету від  проведення кіно- і телезйомок в 2007 р.?

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: зростання кількості надходжень до міського бюджету в поточному році було обумовлене збільшенням кількості кінозйомок та зйомок рекламних роликів, які проводилися у місті.

Учасник громадських слухань: чи на 2008 р. поступали заявки на проведення кінозйомок від кіностудій, і яка процедура подачі такої заявки?

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: на разі до міської ради таких заявок ще не поступало. Усталеною є процедура коли, кінокомпанії за тиждень офіційно звертаються до міської ради після чого останнім надається відповідний дозвіл.

Проект ухвали "Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 24.06.2004р. №1492 „Про збір за право використання місцевої символіки" (зі змінами та доповненнями).

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: представила проект "Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 24.06.2004р. №1492 „Про збір за право використання місцевої символіки" (зі змінами та доповненнями). Доповідач зазначила, що Положення про збір за право використання місцевої символіки доповнено у частині розширення переліку назв і зображень архітектурних та історичних пам'яток, що належать до місцевої символіки, і відповідно збільшено з 20 до 51 одиниці. Розширення назв, які віднесені до місцевої символіки, зумовлене пропозиціями наданими управлінням охорони історичного середовища та управлінням природних ресурсів та регулювання земельних відносин.

Учасник громадських слухань: які інстанції і в який спосіб будуть відслідковувати та контролювати  використання місцевої символіки та стягувати відповідний збір?

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: дана функція покладається на районні податкові адміністрації міста Львова. Відповідно до діючого законодавства вони забезпечують надходження коштів від даного збору, контролюють сплату та накладають штрафні санкції.

Учасник громадських слухань: скільки коштів надійшло до міського бюджету за рахунок збору за право використання місцевої символіки?

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: за 2006 р. міський бюджет отримав від збору за право використання місцевої символіки - 246 тис. грн., а за 9 місяців 2007 р. - 168 тис. грн.

Учасник громадських слухань: чи торкатиметься збір за право використання місцевої символіки соціальних проектів і в який спосіб у цьому випадку буде здійснюватись регулювання?

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: якщо дані заходи мають відношення до промоції міста і не переслідують комерційної мети, то збір не сплачується. Крім того організації, які планують використати місцеву символіку у соціальних цілях, соціальних проектах, мають попередньо звернутися з листом до міської ради.

Учасник громадських слухань: якою є плата, збір за  право використання місцевої символіки?

Г.Стадницька-Гірняк, начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін: максимальний розмір плати становить 0,1% від загальної вартості доходу, який отримує організація, що використовує місцеву символіку у комерційних цілях.

Начальника відділу громадського партнерства                                         Ю.Лукашевський

управління "Секретаріат ради"

Начальник відділу місцевих податків, тарифів та цін                         Г.Стадницька-Гірняк

управління економіки