Результати громадських слухань ескізного проекту забудови готельного комплексу на ділянках по вул. Федорова, 23, 28.

  • 1318

Громадські слухання відбулись 27 вересня 2007 року в приміщенні сесійного залу Львівської міської ради, за адресою пл. Ринок, 1.

Для участі у громадських слуханнях зареєструвалось 15 учасників.

На громадських слуханнях  виступили:

Р.Хім'юк , головний спеціаліст відділу громадського партнерства.

Організація, програма та регламент проведення громадських слухань.

І.Лунь, радник міського голови з питань готельного господарства.

Презентація містобудівного обґрунтування будівництва готельного комплексу по вул. Федорова, 23 та 28.

Я.Чурилик, представник архітектурної майстерні «Ярко і К».

Презентація ескізного проекту забудови готельного комплексу на вул. Федорова, 23 та 28.

В ході обговорення проекту положення учасниками громадських слухань були висловлені  наступні пропозиції:

Пропозиції:

Я.Чурилик, представник архітектурної майстерні «Ярко і К»:

1.       перед тим як практично приступити до реалізації проекту варто вирішити питання переносу чи вбудування трансформаторної підстанції.

А.Салюк, Благодійного фонду «Збереження історичко-архітектурної спадщини Львова»:

1.       фактура матеріалу і колористика будинку не можуть вирізнятися від середовища, мають гармоніювати з тим середовищем, де він розташований.

В.Швець, директор інституту «Укрзахідпроектреставрація»:

1.       інвестору потрібно дати цілісне уявлення про проект забудови готельного комплексу, щоб у нього було цілісне бачення того чи варто вкладати гроші в такий проект.

В.Дубина, головний спеціаліст інституту «Містопроект»:

1.       центральна частина міста є пішохідною зоною, тому гаражу чи паркінгу на даній ділянці не може бути;

2.       технічно продумати питання переносу трансформаторної підстанції і вже в даному проекті потрібно вказати де буде нова.

Обговорення

І.Лунь, радник міського голови з питань готельного господарства: презентував містобудівне обґрунтування будівництва готельного комплексу на земельних ділянках по вул. Федорова, 23 та 28. І.Лунь зазначив, що згадані земельні ділянки будуть виставлені одним лотом на земельний аукціон, який відбудеться 5 жовтня у рамках VII Львівського міжнародного інвестиційного форуму «ЄВРО-2012: Україно, вперед!» та  поінформував присутніх про те, що до міськради вже надійшло близько десяти заявок на участь у земельних торгах. Окрім того І.Лунь зупинився на конфігурації запланованого до будівництва готельного комплексу, а саме на тому, що готель буде класу чотирьох зірок, матиме два корпуси, розташованих через дорогу один від одного, у ньому буде 49 номерів з яких 6 - класу „Люкс", 6 - напівлюксів та 37 - звичайних двомісних. В готелі передбачено конференц-зал, оздоровчий центр з басейном, ресторан та кафе на терасі. І.Лунь запевнив, що в будь-якому разі будівництву передуватимуть археологічні дослідження на підставі результатів яких буде дана відповідь щодо можливості будівництва двох підземних поверхів на одному з яких буде пар кінг.

Я.Чурилик, представник архітектурної майстерні «Ярко і К»: відзначив, що даний проект було розроблено у відповідності до історико-містобудівного обґрунтування із збереженням парцеляції. Доповідач зазначив, що концепція розробленого архітектурного проекту забудови готельного комплексу була максимально спрямована на гармонійне вписання запланованої будівлі в загальний ансамбль забудови по вул. Федорова. Я.Чурилик зауважив, що до практичної частини реалізації проекту важливим є питання переносу трансформаторної підстанції, що знаходиться на території забудови. Детально звернуто увагу на конфігурації проекту готельного комплексу, його рівневість та можливість використання підземної частини для будівництва підземного паркінгу, що дає можливість розмістити 23 автомобілі.

А.Салюк, президент Благодійного фонду «Збереження історично-архітектурної спадщини Львова»: " Ескізний проект розроблений добре та дуже коректно представлений. На мою думку, в будь-якому разі потрібно зауважити, що фактура матеріалу і колористика будинку не можуть вирізнятися від середовища, де він розташований, тобто мають спиратися на традиційні речі характерні для містобудівної історії Львова в протилежному випадку це буде типова сучасна, геометрично-агресивна будівля в порівнянні з рештою історичного середовища. Історична забудова є високо оціненою пам'яткою, яка потребує відповідного бережного ставлення.

В.Швець, директор інституту «Укрзахідпроектреставрація»:"Не погоджуся з паном Андрієм,безперечно, потрібно враховувати історико-містобудівні особливості, однак не можна виключати можливості, що будинок може бути збудований у сучасному стилі. Треба врахувати той момент, що колись інвестори були готові платити за мистецтво, сьогодні ж більша увага приділяється квадратним метрам. Хочу зауважити, що коли ми маємо вільні місця для будівництва, є  спроби відновити архітектуру різних періодів. В контексті нового будівництва, йдучи таким шляхом ми деморалізуємо архітектурне середовище, це не що інше, як спроба не відповідати на питання, а втікати від даного питання. Поки в такий спосіб ми будемо пропонувати і залучати інвестиції, то  для реалізації нових проектів фактично залишиться тільки Сихів. Я вважаю, добре, що на цій стадії ми можемо дати уявлення інвестору про проект, сама робота є добре виконана. І дуже добре, що вчора на містобудівній раді було серйозно дискутовано питання можливості будівництва підземного паркінгу, ми мали можливість більш точно подивитися на цю проблему. Очевидно виходячи з цього і інвестори будуть мати уявлення стосовно того чи варто вкладати гроші в такий проект.

А.Салюк, президент Благодійного фонду «Збереження історично-архітектурної спадщини Львова»: На мою думку в  даному контексті було важливо підняти іконографію об'єкта у тому вигляді яку він мав.

В.Дубина, головний спеціаліст інституту «Містопроект»:"Я вважаю, що готель тут може бути, більше того я пригадую наші дискусії 70-х років в АПМ-2 коли ми займалися генпланом заповідника і дуже дискутувалася така пропозиція, щодо тотального відселення мешканців зі всіх будинків навколо ратуші і створення ділової, готельної інфраструктури. Тобто функція готелю тут є цілком прийнятною, але за певних умов. Першою і головною вимогою має бути те, що центральна частина «місто в мурах» це є пішохідна зона через це гаражу чи паркінгу тут просто не може бути, навіть якщо там не буде знайдено археологічних цінностей і буде зовсім чисто, заводити в цю зону транспортні об'єкти не варто. Думаю, попри те що об'єкт буде представлено на форумі, йому бракує системності, бо якщо є умова заборони паркінгу, а за умовами чотирьохзіркового паркінгу такий об'єкт має бути, то вже в цьому проекті мала бути пропозиція де його розмістити. Розмістити його є велика проблема, бо навколо історія і то вже було темою громадського обговорення відносно паркінгів в центральній частині міста. Тому вирішення цієї проблеми може бути досить складним. Те саме стосується і чисто технічного питання щодо трансформаторної підстанції. Вже в цьому проекті потрібно було б показати де буде нова, бо інакше інвестор купить «шило в мішку», але за цим є приховані витрати, про які інвестор мусить знати. Щодо архітектурного вирішення, то хочу сказати, що нова архітектура є недопустима в тому випадку, якщо місто чи якась його частина має статус музею. При вирішення фасадного рішення я підтримую пана Швеця, над цим потрібно ще працювати, однак не можна одразу відкидати якихось інших рішень. Засобами нової архітектури можна також вирішити питання масштабу забудови, вписання тієї будівлі в історичне середовище.

В.о. начальника відділу громадського партнерства                                         О.Файфурка

Радник міського голови з питань готельного господарства                            І.Лунь